Przedsynodalne spotkanie młodzieży trwa

Przedsynodalne spotkanie młodzieży trwa

Aktualnie w Rzymie trwa przedsynodalne spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym. Rozpoczęło się dnia 19 marca i potrwa do 24 marca 2018 roku. W spotkaniu tym bierze udział 315 młodych osób z 5 kontynentów.

Każdy z uczestników wybrany został i wydelegowany przez lokalne episkopaty, ruchy oraz inne środowiska kościelne. Głównym zadaniem uczestników przedsynodalnego spotkania jest opracowanie dokumentu, który przekazany zostanie Papieżowi oraz uczestnikom tegorocznego Synodu Biskupów.
Potrzebujemy was, aby przygotować synod, który w październiku zbierze biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołaniowe”. W wielu chwilach historii Kościoła, tak jak pokazują też wydarzenia biblijne, Bóg chciał mówić przez ludzi młodych, myślę np. o Samuelu, o Dawidzie, o Danielu – zaznaczył papież Franciszek.
W maju br., w Warszawie odbędzie się Pijarski Synod „Z Tobą+”. Natomiast w październiku br., w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów na temat młodzieży.
 

Synod dla młodych - wypełnij ankietę.
SYNOD 2018 : MŁODZI, WIARA I ROZEZNANIE POWOŁANIA to temat Synodu, który odbędzie się w 2018 roku. Powstała specjalna ankieta, która ma pomóc ojcom synodalnym pochylić się nad problemami ludźmi młodych. Ankieta dostępna jest na stronie:  synod2018.pl
Celem tej ankiety – skierowanej do młodzieży z całego świata pomiędzy 16 a 29 rokiem życia – jest danie Ci możliwości abyś został usłyszany, abyś wyraził siebie, abyś opowiedział o tym, kim jesteś i co chciałbyś aby inni o Tobie wiedzieli – czytamy na stronie ankiety. Ankietę wypełnia się anonimowo. Posłuży ona XV Synodowi Biskupów z całego świata. Strona jest w wersji polskiej. Witryna jest przygotowana przez Komisję Episkopatu Polski ds. młodzieży.