Rekolekcje powołaniowe w Pijarskim Seminarium w Krakowie

Rekolekcje powołaniowe w Pijarskim Seminarium w Krakowie

Łukasz z Krakowa i Łukasz z okolic Zakopanego oraz dwaj Mateusze z Niepokalanowa to kolejni uczestnicy Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych, jakie w dniach 23 – 25 marca br. odbyły się w naszym seminarium w Krakowie. Ze względu na Uroczystość Ślubów Zakonnych kleryka Łukasza ilość miejsc dla rekolektantów musiała zostać ograniczona.

Nie przeszkodziło nam to jednak w dobrym przeżywaniu tego czasu. Indywidualna i wspólnotowa modlitwa, pochylanie się nad Słowem Bożym, ciekawe rozmowy, wspólne dzielenie się tym, czego Pan Bóg dokonuje w naszym życiu to tylko niektóre elementy tego weekendowego czasu skupienia.  Nie mogło zabraknąć także naszego udziału w sobotniej Eucharystii, w czasie której kleryk Łukasz złożył swoją wieczystą profesję. Wszyscy rekolektanci zgodnie przyznawali, że to właśnie to wydarzenie było najbardziej doniosłym i skłaniającym do refleksji momentem całego ich pobytu u pijarów.
Klerykowi Łukaszowi życzymy wierności w wypełnianiu tego, co ślubował, a Łukaszom i Mateuszom hojnych serc i wielkiej otwartości na to, co Pan Bóg dla nich przygotował.
o. Piotr Recki SchP
duszpasterz powołań