A u pijarów w Elblągu po raz pierwszy w polskiej szkole ...

A u pijarów w Elblągu po raz pierwszy w polskiej szkole ...

Od 8 listopada 2018 r., uczniowie elbląskich szkół mogą oglądać interaktywną wystawę „MATEMATYCZNY poCIĄG”, która znajduje się w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu. Została ona przygotowana przez gdańskie Centrum "Hewelianum" i po raz pierwszy gości w Elblągu, a także po raz pierwszy w Polsce w szkole.

Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 8 listopada. Ta wystawa to wycieczka w świat logicznych łamigłówek, zagadek i zadań. To także pole dla wyobraźni przy konstruowaniu kształtów z tangramów, konstrukcji z klocków czy słomek - wystawa na której można dotknąć matematyki. Została przygotowana przez gdańskie Centrum "Hewelianum" i po raz pierwszy gości w Elblągu, po raz pierwszy w Polskiej szkole. Tym bardziej cieszy fakt, że to pijarska szkoła.

„MATEMATYCZNY poCIĄG” to autorska, interaktywna wystawa mobilna, opracowana i przygotowana przez gdańskie Centrum Hewelianum. Składa się na nią 20 samodzielnych, multimedialnych stanowisk, przystosowanych do łatwego montażu oraz ekspozycji w dowolnym miejscu. Intuicyjne instrukcje na tabletach sprawią, że królowa nauk nie będzie już miała przed nikim tajemnic.
Więcej na stronie Gościa Niedzielnego – edycja elbląska:

https://elblag.gosc.pl/doc/5145552.Dotknij-matematyki

https://elblag.gosc.pl/gal/spis/5145555.Wystawa-Matematyczny-Pociag