Wiadomości

Wakacyjne SMP

"Restart" - pod takim hasłem odbywało się Wakacyjne SMP w Łowiczu w dniach 21-25 lipca 2021 r.  Szkoła Królowej Pokoju w Łowiczu na te kilka dni stała się domem dla około 100 osób z Bolszewa, Elbląga, Warszawy, Jeleniej Góry, Bolesławca, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Łowicza.

List Kalasantyński - 25 lipca

Święty Józef Kalasancjusz w swoim liście przypomina, jak ważna jest gotowość na spotkanie z Bogiem. 

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 lipca 2021 r.

32. Międzynarodowa Parafiada

16 lipca zakończyła się 32. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży - święto sportu, kultury i wiary. Tegoroczna edycja zgromadziła niespełna pół tysiąca uczestników z całej Polski, którzy zmagali się w 11 dyscyplinach i 22 konkurencjach indywidualnych i grupowych. 

Rekolekcje Laikatu Pijarskiego - II turnus

Dom Maryi w Gietrzwałdzie ponownie wypełnił się uczestnikami wakacyjnych rekolekcji dla Laikatu Pijarskiego, które odbywały się w dniach 11-16 lipca. Wzięło w nich udział ponad 50 osób, a poprowadził je o. Dominik Bochenek pod hasłem: Eucharystia - tętniące serce Kościoła. 

Rekolekcje Laikatu Pijarskiego - I turnus

Za nami I turnus rekolekcji dla świeckich współpracowników naszego Zakonu, które odbywały się w dniach 5-10 lipca 2021 r. w Domu Maryi w Gietrzwałdzie. Przebiegały pod hasłem: Istota wiary i modlitwy, a poprowadził je o. Piotr Różański dla ponad 50 osób. 

32. Międzynarodowa Parafiada

Już 10 lipca 2021 r. rozpocznie się 32. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Po rocznej przewie reprezentacje z całej Polski zmierzą się w trzech wymiarach: fizycznym, kulturalnym i duchowym według greckiej triady: stadion, teatr i świątynia.

Rekolekcje Laikatu Pijarskiego

Już w najbliższy poniedziałek, 5 lipca 2021 r. rozpoczną się rekolekcje dla świeckich współpracowników naszego Zakonu - Laikatu Pijarskiego. W tegorocznych czterech turnusach wezmą udział pracownicy pijarskich parafii, Centrów Kultury Calasanz i członkowie Bractwa Szkół Pobożnych. 

Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich

W parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie na Rakowicach 27 czerwca 2021 r. o. Jacek Raczek, o. Jan Taff i o. Eugeniusz Śpiołek przeżywali 50. rocznicę święceń kapłańskich. Eucharystii przewodniczył Prowincjał Zakonu Pijarów, o. Mateusz Pindelski. 

List Kalasantyński - 25 czerwca

Św. Józef Kalasancjusz zwraca uwagę, że wszystko co nas spotyka pochodzi od Boga i ma nas przybliżać do raju, dać radość przebywania z Bogiem. 
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 czerwca 2021 r.

41. Piesza Pielgrzymka Krakowska

Już 6 sierpnia na pielgrzymi szlak wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem: "Zgromadzeni na świętej wieczerzy". Zapraszamy do dołączenia do grupy 14., której patronem jest św. Józef Kalasancjusz.