Wiadomości

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Zakończyła się 31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Jest to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary. W tym roku przyjechało 53 reprezentacje zagraniczne i 27 krajowych – z 7 państw: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec i Polski oraz goście z Węgier. To w sumie niespełna 1,5 tys. uczestników, w tym ponad 900 osób ze środowisk polonijnych z zagranicy. Reprezentowali oni swoje parafie, kluby sportowe, placówki oświatowe i organizacje polonijne. Komitet Organizacyjny liczył ponad 150 osób, większość wolontariuszy. 


Wakacyjne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Nitrze na Słowacji

Od 1 do 7 lipca w Nitrze na Słowacji miało miejsce Wakacyjne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej (PYM). W spotkaniu uczestniczyło 170 osób z Białorusi, Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Reprezentację naszej Prowincji utworzyła młodzież z Krakowa, Łowicza, Poznania, Rzeszowa i Warszawy.

Wyniki tegorocznych matur z naszych szkół

Znamy wyniki tegorocznych matur! Gratulujemy wszystkim maturzystom i ich nauczycielom wyników. Wierzymy, że pozwolą one na realizowanie dalszych planów życiowych. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w akcję: Duchowa Adopcja Maturzysty i wspierali ich podczas przygotowań i trwania egzaminów.

W niedzielę rozpoczyna się Parafiada

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbędzie się w dniach 7–13 lipca 2019r . w Warszawie. Organizatorzy spodziewają się blisko 1500 uczestników z 7 państw: Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec i Polski. Będą oni reprezentować swoje kluby, szkoły i parafie. W organizację zaangażowanych jest ok. 150 wolontariuszy. Imprezę honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Spotkanie członków Kongregacji Prowincjalnej z Ojcem Generałem

W czwartek 4 lipca 2019 r. o. Pedro Aguado, Generał Zakonu Pijarów oraz o. Miguel Giráldez, Asystent Generalny naszego Okręgu Europy spotkali się w Krakowie z członkami Kongregacji Prowincjalnej.

Nowi lektorzy w Krakowie

16 czerwca 13 ministrantów z parafii Kraków-Wieczysta i Kraków-Dzielskiego przyjęło błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora z rąk Ojca Prowincjała Mateusza Pindelskiego, który również przewodniczył Eucharystii w parafii na Rakowicach.

Zakończenie roku szkolnego w Łowiczu

Na zakończenie roku szkolnego (w poniedziałek 17.06) dla rodziców i dzieci z naszej scholi Królowej Pokoju i Internetowej Róży Różańcowej rodziców odbyło się spotkanie. Składało się ono z konferencji różańcowej, adoracji z indywidualnym błogosławieństwem rodzin oraz grillem, w czasie którego dziękowaliśmy Bogu i ludziom za miniony rok i każde dobro które stało się naszym udziałem.

20-lecie Akcji Katolickiej na Wieczystej

W ostatnią sobotę, 16 czerwca, Akcja Katolicka na Wieczystej w Krakowie obchodziła 20-lecie swojego istnienia. Eucharystii przewodniczył o. Andrezj Pilch - obecny duszpasterz wspólnoty, o. Andrzej Tupek - proboszcz parafii oraz jej były duszpasterz. Podczas jubileuszu była również obecna Grażyna Kominek - Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej.

11. Parafiada Dzieci i Młodzieży w Grodnie

Cztery dni, od 11 do 14 czerwca 2019 r. trwała 11. Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Grodzieńskiej. W to wydarzenie zaangażowani są przedstawiciele różnych środowisk polonijnych na Białorusi, a cel jest jeden – wychowanie młodego pokolenia Polonii poprzez sport, kulturę, wiarę. W tym roku w grodzieńskiej Parafiadze gościnnie uczestniczyła także młodzież z Kotłasu z dalekiej Rosji.

Podsumowanie roku CKC Kraków-Wieczysta

Kolejny rok szkolny pracy naszego Centrum Kultury Calasanz Kraków - Wieczysta za nami. Oficjalne zakończenie odbyło się w niedzielę 9 czerwca.