Wiadomości

Udzielenie posług lektoratu i akolitatu

1 marca, w I Niedzielę Wielkiego Postu, podczas Mszy Świętej w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie na Rakowicach o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów udzielił posług lektoratu i akolitatu czterem alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

Pijarskie Spotkanie Edukacyjne

W Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu spotkało się 60 nauczycieli z naszych pijarskich szkół, którzy przez ostanie dwa dni lutego dzielili się nawzajem swoimi doświadczeniem, metodami pracy z uczniami podczas pierwszego Pijarskiego Spotkania Edukacyjnego

Informacje o 10. Biegu im. o. Józefa Jońca

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz z decyzją rządu o zakazie organizacji imprez masowych, 10. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca, został przeniesiony, odbędzie się w nowym terminie 25 września 2020 r. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.


Ferie w naszej Prowincji

Ferie we wszystkich województwach dobiegły końca. Był to czas, kiedy po zakończonym pierwszym semestrze nauki uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek. Jak swój wolny czas spędziły dzieci z placówek naszej Prowincji można przeczytać w poniższym artykule. 

Męskie Gorzkie Żale

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie odbędą się Męskie Gorzkie Żale. Podczas nabożeństw zostaną wygłoszone konferencje, poruszane będą tematy takie jak gniew, samotność, nieczystość czy trudna relacja z ojcem.

List Kalasantyński - 25 lutego

Św. Józef Kalasancjusz dostrzegał, jak ważne dla przyszłego życia dziecka jest wychowanie. 

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 lutego 2020 r.

Rekolekcje powołaniowe

W ostatnim tygodniu nasze Seminarium znów tętniło życiem bardziej niż zwykle. W ostatnim czasie odbyły się dwie tury rekolekcji. Pierwsze z nich trwały w dniach 14 – 16 lutego, natomiast kolejne rozpoczęły się dzień później i zakończył się 21 lutego. 

Konkurs na Grób Pański

Po zakończeniu prac konserwatorskich w krypcie znajdującej się na ul. Pijarskiej w Krakowie, powracamy do organizacji Konkursu na Grób Pański. Szczególny, nowy wymiar, nadaje niezwykły i nadzwyczajny barokowy wystrój dolnego kościoła – krypty, która została odnowiona.

Piarist Youth Meeting 2020

Już w te wakacje, w dniach 20-26 lipca odbędzie się kolejne wakacyjne, międzynarodowe spotkanie młodzieży pijarskiej z Europy – Piarist Youth Meeting 2020, które w tym roku będzie miało miejsce w Polsce, a dokładniej w Rzeszowie i Krakowie. Tegorocznym hasłem będą słowa: Ja jestem.  

Obrady Rady Przełożonych Wyższych

W Senegalu miały miejsce obrady Rady Przełożonych Wyższych naszego Zakonu, które trwały do 10-14 lutego. Zgromadziły one 21 przełożonych prowincji, wiceprowincji, delegatur i wikariatu prowincjalnego na czele z Ojcem Generałem, Asystentami Generalnymi i Delegatami Ojca Generała.