Wiadomości

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

W niedzielę 6 września w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach odbyła się Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021. Głównej Mszy Świętej, która odbyła się o godz. 13.00, przewodniczył biskup drohiczyński ks. prof. Tadeusz Pikus.

„Pamięć dla przyszłości”

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie historycznym „Pamięć dla przyszłości” organizowanym w ramach Konferencji Młodych Historyków przez Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Jubileusz w Bolszewie

30 sierpnia w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie wierni zebrali się, aby jednoczyć się podczas liturgii w dziękczynieniu za dar jubileuszu 70. lat od erygowania parafii. Uroczystą Mszę Świętą poprowadził i homilię wygłosił bp Zbigniew Zieliński.

Wakacje z pijarami

Po zakończeniu wakacji przyszedł czas na podsumowanie kolonii i półkolonii odbywających się w drugiej połowie wakacji w naszych placówkach. Każda z nich była inna, ale równie atrakcyjna dla uczestników, którzy mogli odpocząć i przygotować się do nowego roku szkolnego. 

Rekolekcje powołaniowe

Wieczorną Eucharystią i wspólnym spotkaniem z o. Prowincjałem Mateuszem Pindelskim rozpoczęły się w miniony piątek, 28 sierpnia, kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe prowadzone przez o. Piotra Reckiego, Delegata o. Prowincjała ds. Powołań, w Krakowie. 

70 lat istnienia parafii w Bolszewie

W tym roku jubileusz 70 lat istnienia obchodzi parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie, w której od wielu lat posługują pijarzy. Historię i dzieje parafii przybliża nam Marek Czoska, od lat związany z parafią i aktywnie działający na jej rzecz.

List Kalasantyński - 25 sierpnia

Dziś nasz założyciel zachęca, abyśmy rozsiewali wokół nas miłość, aby nie brakowało w nas pokory, cierpliwości (...).

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 sierpnia 2020 r.  

Morawy pożegnały śp. o. Jacka

W dniu 14 sierpnia w czeskich Strażnicach, w pijarskim kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się Msza Święta żałobna za duszę śp. o. Jacka Nowakowskiego, który zmarł, zaopatrzony w sakramenty święte, w poniedziałek 10 sierpnia w wieku 41 lat. 

Zmarł o. Jacek Nowakowski SP

Dnia 10 sierpnia przed południem w wieku 41 lat zmarł o. Jacek Nowakowski, który od 13 lat mieszkał i pracował w Czechach. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi w Opawie k. Kamiennej Góry w poniedziałek, 17 sierpnia o godz. 14.00.

Wyniki egzaminów maturalnych

Przedstawiamy wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych z naszych liceów w Krakowie, Łowiczu, Poznaniu oraz Elblągu na tle województwa i Polski. Gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom wysokich wyników.