Wiadomości

Pijarskie Dni Młodzieży w Szczuczynie

Tradycyjnie w listopadzie, osoby młode z pijarskich placówek na Białorusi zgromadzili się w Szczuczynie na corocznych Pijarskich Dniach Młodzieży. 

VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu

W dniach 16-18 listopada 2018 roku w pijarskich szkołach w Łowiczu odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich. Do Łowicza przyjechały grupy z Jeleniej Góry, Krakowa, Elbląga, Katowic, Rzeszowa i Warszawy.

Złożenie przyrzeczeń w Łowiczu

18 listopada w kościele w Łowiczu miało miejsce złożenie przyrzeczeń, śpiewania na chwałę Pana, przez nowych członków scholi dziecięcej Królowej Pokoju.

W Krakowie zakończyły się rekolekcje liturgiczne

Już od lat w drugi weekend listopada zjeżdżają do naszego seminarium ministranci i lektorzy z naszych pijarskich i nie tylko pijarskich parafii i szkół, by przeżywać swoje rekolekcje liturgiczne. Nie inaczej był tym razem. Na czas rekolekcji w seminarium zamieszkało jedenastu ministrantów z Krakowa i okolic.

Pijarski Kurs Lektorski w Krakowie

W sobotę 3 listopada br. zainaugurowaliśmy w Krakowie kolejną edycję Pijarskiego Kursu Lektorskiego. Wzorem lat ubiegłych propozycję odbycia takiego kilkumiesięcznego kursu skierowaliśmy przede wszystkim do uczniów naszych krakowskich szkół i do osób należących do Liturgicznej Służby Ołtarza w pijarskich parafiach. Tym razem kurs na lektora rozpoczęło szesnastu ministrantów.

Spotkania Przyjaciół Misji Pijarskich

W środę przed tegoroczną Niedzielą Misyjną w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej odbyło się kolejne spotkanie osób należących do Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w intencji wszystkich osób wspierających misje i misjonarzy - szczególnie naszych posługujących poza Ojczyzną Współbraci.

Świętowanie Niepodległej w szkołach pijarskich w Łowiczu

Uczniowie Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu uczcili święto odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnym śpiewaniem hymnu i patriotycznym pochodem (9 listopada) a także spektaklem „Nie ma wolności bez niepodległości” (11 listopada).

Patriotyczne śpiewanie w Rzeszowie

11 listopada, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Rzeszowie, w pijarskiej świątyni odbyły się dwa koncerty pieśni patriotycznych. Pierwszy z nich poprowadziły dzieci i młodzież z Małego Chóru św. Józefa Kalasancjusza, na drugim zaśpiewał nasz parafialny chór Kantylena.

A u pijarów w Elblągu po raz pierwszy w polskiej szkole ...

Od 8 listopada 2018 r., uczniowie elbląskich szkół mogą oglądać interaktywną wystawę „MATEMATYCZNY poCIĄG”, która znajduje się w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu. Została ona przygotowana przez gdańskie Centrum "Hewelianum" i po raz pierwszy gości w Elblągu, a także po raz pierwszy w Polsce w szkole.

Holy wins czyli święty zwycięża

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w szkole w Łowiczu odbył się bal świętych. Zabawa rozpoczęła się radosną procesją w kościele oraz ostatnim październikowym różańcem.