Wiadomości

Zimowisko LSO Kraków - Rakowice

W dniach od 14-19 stycznia grupa kandydatów, ministrantów i lektorów kolejny już raz udała się na wspólny wyjazd w góry na Śnieżnicę, aby razem szlifować swoje umiejętności narciarskie. 

Kolęda w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu

W ostatnim dniu przed feriami zimowymi w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu przeżywaliśmy kolędę duszpasterską. Każda klasa został odwiedzona w trakcie zajęć przez kapłana: modliliśmy się za siebie nawzajem, za wychowawców, nauczycieli i rodziców i prosiliśmy o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy tworzą Wspólnotę Szkół w Elblągu. 

Bal Studniówkowy w Elblągu

12 stycznia w Zespole Szkół Pijarskich odbył się Bal Studniówkowy, w którym uczestniczyło 18 maturzystów. Studniówki w Liceum Pijarskim są zawsze kameralne, w związku z tym wszyscy uczniowie angażują się we wszystkie przygotowania jak i całą oprawę balu – mówi Arleta Pastewska z ZSP. 

Kolędowanie scholii Królowej Pokoju w Łowiczu

W czwartek 17.01 dziecięca schola Królowej Pokoju w Łowiczu udała się na kolędowanie do Schroniska dla osób bezdomnych w Łyszkowicach. 

Spotkanie opłatkowe na Białorusi

14 stycznia w Szczuczynie ojcowie pijarzy, którzy tam posługują, zorganizowali spotkanie opłatkowe dla swoich rodziców. 

Różaniec rodziców za dzieci w Elblągu

Z inicjatywy jednego z rodziców i nauczycieli w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu oraz członków Bractwa Szkół Pobożnych zawiązała się Róża Różańcowa. 8 stycznia 2019 roku o godz. 17.30 w kaplicy szkolnej została odprawiona Msza święta. Po Mszy świętej miało miejsce spotkanie opłatkowe.  

Rekolekcje eucharystyczne Odnowy w Duchu Świętym KANA w Łowiczu

Przez cały styczeń w każdy czwartek we wspólnocie  odbywała się konferencja eucharystyczna poruszająca teologiczne i praktyczne tematy związane z przeżywaniem Eucharystii. 

Nasze licea ze "złotą tarczą"

Co roku portal edukacyjny Perspektywy przygotowuje ranking najlepszych liceów w Polsce, co roku również znajdują się tam nasze szkoły. W tym roku "Złotą Tarczę"  otrzymały: Pijarskie Licem Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu z 63. miejscem, Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie z 118. miejscem oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Elblągu, które znalazło się na 175. miejscu.

55. rocznica męczeńskiej śmierci o. Józefa Górszczyka SchP

Dnia 10.01.1964 roku, o godzinie 7.00 rano, o. Józef Górszczyk z Zakonu Pijarów odprawiał Mszę świętą w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze-Maciejowej. Podczas ofiarowania do prezbiterium wszedł Piotr Soroka. W ręku trzymał siekierę. Podszedł do kapłana sprawującego Eucharystię. Ujrzawszy obok siebie zabójcę, o. Józef nie uciekał od ołtarza. 

Projekt "Szkoła Cyfrowych Umysłów" w Elblągu

W ramach projektu odbyły się warsztaty filmowe w plenerze. Młodzi filmowcy Zespołu Szkół Pijarskich w sobotę udali się do Bażantarni, aby rozpocząć realizację filmu. Padł pierwszy klaps...