Wiadomości

Dzień skupienia dla współpracowników w Łowiczu

W sobotnie przedpołudnie pijarzy, nauczyciele wraz z innymi pracownikami szkoły w Łowiczu spotkali się na wielkopostnym dniu skupienia. Poprowadził go o. Marek Barczewski SP. 

Zaadoptuj ucznia z Chile

To akcja mająca na celu wspieranie nauki uczniów imigranckich przebywających w Santiago, w Chile, gdzie swoją posługę pełni o. Janusz Furtak. 

Wieści z Chile

O Janusz Furtak przebywa obecnie na misjach w Chile w parafii w Santiago. Działa tam założona świetlica Calasanz, która przyjmuje ponad 60 dzieci dziennie przez 6 dni w tygodniu. Często są to dzieci z sąsiednich krajów: Kolumbii, Haiti, a przede wszystkim z Wenezueli, których rodzice postanowili wyemigrować w poszukiwaniu lepszego życia. 

Rodziny komunijne w Pieninach

W dniach 8 – 10 marca grupa rodzin tegorocznych dzieci komunijnych z  parafii Kraków-Rakowice udała się na weekend integracyjno-formacyjny do Łapsz Niżnych na Spiszu. W wyjeździe wzięło udział w sumie 35 osób.  

Wielkopostne Dni Skupienia LSO z Wieczystej

W sobotę 9 marca przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza.


Wycieczka do Ojcowa z CKC Kraków-Olsza

Dzieci uczęszczające do Centrum Calasanz wraz z opiekunami udały się na jednodniową wyprawę do Ojcowa. W tym czasie nie zabrakło zobaczenia kilku ładnych miejsc, pogoda sprzyjała spacerom. Wspólny wyjazd zakończył się ogniskiem i przepyszną smażoną kiełbaską… my zaczęliśmy już sezon grillowy a Wy?

Peregrynacja relikwii bł. ks. Józefa Stanka SAC

3 marca w parafii św. Kwiryna w Łapszach Niżnych, abp Marek Jędraszewski rozpoczął peregrynację relikwii bł. ks. Józefa Stanka SAC, który urodził się w tej miejscowości. Metropolita zaznaczył podczas homilii jak młodym kapłanem był, kiedy wybuchło powstanie warszawskie. Przyszło mu dać świadectwo swojej wiary, które niewątpliwie objawiało się w towarzyszeniu ludności, byciu z nimi w tych trudnych czasach, w jakich żył.

Wyjazd dzieci i młodzieży ze Szczuczyna do Grodna

2 marca br. dla dzieci i młodzieży ze Szczuczyna została zorganizowana kolejna integracyjna wycieczka do Grodna. W ramach wyjazdu uczestnicy mieli okazję nawiedzić klasztor sióstr nazaretanek oraz Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne, znajdujące się w tym mieście, a także nieco więcej dowiedzieć się o życiu zakonnym i codzienności seminarzystów.


Spotkanie sekretariatu ds. formacji współpracowników świeckich w edukacji formalnej

W dniach 1-2 marca br. w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie Sekretariatu ds. Formacji Współpracowników Świeckich w Edukacji Formalnej. 

Łowickie ferie w mieście

Od 18 do 22.02.2019r. w Pijarskiej Szkole Podstawowej Królowej Pokoju w Łowiczu odbyły się Ferie w mieście. Tematem ferii było hasło: Wiara i kultura – dziedzictwo przodków. Udział w akcji wzięły dzieci ze Szkoły Pijarskiej oraz innych okolicznych szkół z Łowicza. Uczestniczyło w nich 102 uczniów. Przy organizacji akcji pomagało 16 wychowawców, w tym 14 nauczycieli pijarskiej szkoły oraz jedna z mam – p. Beata Dudkowska i absolwentka p. Natalia Kędziora. Kierownikiem ferii był o. Andrzej Lisiak SP.