Wiadomości

Wiadomości z Chile

Ja kupuję puste torby, a Pan Bóg je napełnia - o. Janusz Furtak opowiada w kolejnym liście o sytuacji, jaka panuje w Chile w Santiago - o radzeniu sobie w obliczu pandemii koronawirusa, ostatnich wydarzeniach związanych z Niedzielą Miłosierdzia Bożego i działaniu świetlicy parafialnej.

Wkręć się w pomaganie

Wkręćmy się w pomaganie! Po raz kolejny zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Wspólnota Pijarów z Rzeszowa w imieniu rodziców dwóch fantastycznych chłopców - Fabiana i Sebastiana - prosi o włączenie się w akcję zbierania zakrętek na rehabilitację i leczenie.

I Komunia Święta

W dobie pandemii odpowiedzialność za przygotowanie dziecka do I Komunii Świętej spada niemal całkowicie na rodziców. Dlatego jako duszpasterze chcemy wyciągnąć pomocną dłoń i podarować im pewne narzędzie wychowawcze - opowiada o. Rafał Stenka, autor nowenny przygotowanej specjalnie dla dzieci.

Zaproszenie na śluby i święcenia

Już za kilka dni odbędą się śluby uroczyste al. Aliaksandra Hetsevicha, święcenia prezbiteratu dk. Dawida Bartochowskiego, dk. Emila Grochowskiego, dk. Przemysława Kołackiego oraz święcenia diakonatu al. Aliaksandra. W związku z panującą sytuacją zapraszamy na transmisję online.

Pijarzy dla św. Jana Pawła II

Wdzięczni za życie św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę jego urodzin przypadających na 18 maja, chcemy podziękować za dar jego posługi i świadectwa. Przypominamy słowa, jakie wypowiedział do Pijarów z okazji XLV Kapituły Generalnej Zakonu, która odbywała się w 2003 r w Watykanie. 

Mamy trzech nowych magistrów!

Trzech diakonów naszego Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów: dk. Dawid Bartochowski, dk. Emil Grochowski oraz dk. Przemysław Kołacki 13 maja uzyskali tytuł magistra teologii. Prace były pisane pod kierunkiem ks. bpa prof. dra hab. Janusza Mastalskiego.

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

W tym roku 18 maja będziemy przeżywali jubileusz 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego. Z tej okazji, dziękując za życie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka, chcemy przedstawić przebieg wydarzeń, jakie zostały zaplanowane w związku z obchodami. 

Budowa sali gimnastycznej na Siekierkach

Pragniemy podzielić się z najnowszymi informacjami z placu budowy sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Warszawie na Siekierkach.  O ostatnich działaniach i postępach w pracach opowie nam o. Bogdan Dufaj, który jest odpowiedzialny za budowę.

Pijarzy pomagają w ZOLu w Jeleniej Górze

W związku z sytuacją epidemiczną, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Jeleniej Górze potrzebował wolontariuszy, którzy wsparliby personel medyczny. Wśród wolontariuszy nie zabrakło pijarów. O. Piotr Różański z dwoma klerykami Bartkiem i Szymonem są na oddziałach od 4 maja.

Mam odwagę proponować...

O wierze, niespełnionych oczekiwaniach, kryzysie powołań i towarzyszeniu ludziom młodym z o. Piotrem Reckim, Delegatem o. Prowincjała ds. Powołań w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, rozmawiali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów.