Wiadomości

Marsz dla Życia i Rodziny w Łowiczu

Już po raz szósty w Łowiczu odbył się Marsz dla Życia i Rodziny 2 czerwca. Rozpoczął się Eucharystią o godz. 12:30 w kościele Pijarskim. Mszy świętej przewodniczył rektor o. Marian Galas SP, a kazanie wygłosił proboszcz parafii katedralnej ks. kan. Robert Kwatek. W Eucharystii wziął także udział zespół muzyczny (schola) z parafii Świętego Ducha w Łowiczu. Hasłem tegorocznego marszu w Łowiczu były słowa: Rodzice wiedzą jak wychowywać najlepiej. 

Elbląg zwycięża na Łotwie

Wróciliśmy z łotewskiej 7. Parafiady Dzieci i Młodzieży cali, zdrowi i z sukcesami, która odbywała się w Jelgavie-Zalenieki. Czas, który spędziliśmy był obfity w sukcesy, poznaliśmy nowych ludzi, trochę kultury, odwiedziliśmy miasto Jurmala nad Zatoką Ryską. Już czekamy na rok 2020 i kolejny wyjazd :)


23. Spotkanie Lednica 2000

Co roku w pierwszą sobotę miesiąca czerwca młodzi z całej Polski spotkają się na Polach Lednickich. Tak było i tym razem. 23. Spotkanie Lednica 2000 zgromadziło 60 000 osób w tym pielgrzymów z zagranicy. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Wiesz, że Cię kocham”. Nie zabrakło tam również naszej młodzieży pijarskiej z Łowicza, Bolszewa, Poznania, Warszawy, Jeleniej Góry-Cieplic, Krakowa Wieczystej i Rakowic.

I Komunia Święta w Elblągu

W sobotę 25 maja 2019 roku dzieci klasy III z Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Elblągu przeżywały dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość miała miejsce w kościele p.w. św. Floriana w Elblągu. Mszy świętej przewodniczył ojciec dyrektor szkoły Rafał Roszer. 


Święto szkoły w Łowiczu

27 maja 2019 wspólnota Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu przeżywała coroczne święto szkoły. 

Święcenia prezbiteratu i diakonatu

25 maja obchodziliśmy naszym Zakonie uroczystość święceń. Z rąk bpa Janusza Mastalskiego święcenia prezbiteratu przyjął dk. Łukasz Czub od Miłosierdzia Bożego. Święcenia diakonatu w tym dniu również przyjęli: al. Przemysław Kołacki od Matki Bożej Królowej Anielskiej, al. Dawid Bartochowski od św. Michała Archanioła oraz al. Emil Grochowski od Matki Bożej Królowej nieba i ziemi. 

20. Jubileuszowa Parafiada na Litwie

W dniach 18-19 maja 2019 r. odbyła się Jubileuszowa 20. Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Wileńskiej w Landwarowie/ Lentvaris na Litwie. Przyjechały na nią reprezentacje z kilku miejscowości: Mickuny, Landwarów Kowalczuki, Niemierz, Rukojni Stare, Troki oraz gościnnie grupa z Polski, z pijarskiej szkoły w Elblągu. Atmosfera wspaniała – przekazuje koordynatorka całego projektu, p. Maria Kujel – młodzież zaangażowana, a wolontariusze spisali się na medal.

Sukcesy reprezentacji z Elbląga

W miniony weekend od 17 do 19 maja br. uczestniczyliśmy w Jubileuszowej 20. Parafiadzie Archidiecezji Wileńskiej w Landwarowie k/Wilna. Nasza 18-osobowa reprezentacja wróciła z wieloma sukcesami. 

50-lecie kapłaństwa o. Jerzego Dziury

19 maja swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził o. Jerzy Dziura, który od 8 lat jest duszpasterzem w parafii w Krakowie na Wieczystej. Msza święta sprawowana była w koncelebrze z ojcem Prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów Mateuszem Pindelskim oraz proboszczem parafii na Wieczystej ojcem Andrzejem Tupkiem.

Bierzmowanie w Szczuczynie

15 maja br. w Szczuczynie pomocniczy biskup diecezji Grodzieńskiej Józef Staniewski udzielił 38 wiernym parafianom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.