Wiadomości

Tydzień Modlitw o Powołania

W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy do śledzenia naszego kanału YouTube oraz fanpage'a Polska Prowincja Zakonu Pijarów, na którym każdego dnia pojawiają się serie filmików: Słuchaj Pana oraz Pijar w akcji. 

Maturzysto, daj sobie pomóc!

Już po raz ósmy rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To akcja skierowana do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w czerwcu zmierzą się z egzaminami dojrzałości. Rozpoczniemy ją 3 maja. Każdego dnia nasza rodzina pijarska będzie modliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego. 

Wydawnictwo eSPe poleca...

Charyzmat Zakonu Pijarów - Pobożność i nauka stał się również hasłem Wydawnictwa eSPe. Podążając za nim, w ofercie Wydawnictwa znajdziemy pozycje skierowane między innymi do rodziców mówiące o świadomym i mądrym wychowaniu dzieci i młodzieży. 

List Kalasantyński - 25 kwietnia

Każdy dzień wydaje się ponowną próbą naszego chrześcijańskiego życia.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 kwietnia 2020 r.

E-rekolekcje z pijarkami

Siostry pijarki zapraszają na e-rekolekcje, które prowadzą  w trzech językach. Jest to już trzecia część rekolekcji, które przebiegają pod hasłem #lifenews. Wszystkie informacje dotyczące udziału można znaleźć w opisie wideo załączonego w poniższej wiadomości. 

Pomoc na odbudowę szkoły na Filipinach

Prowincja Polska przyłączyła się do akcji odbudowy, zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi, szkoły w Kiblawan na Filipinach. Za szczególne zaangażowanie dziękujemy pijarskiej szkole w Łowiczu, wspólnocie z Krakowa-Rakowic oraz parafii z Krakowa-Wieczystej.

Chrystus Zmartwychwstał!

    Prawdziwie Zmartwychwstał!

W imieniu Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów życzymy błogosławieństwa zmartwychwstałego Chrystusa!

Obrzęd błogosławieństwo stołu

Konferencja Episkopatu Polski przygotowała obrzęd błogosławieństwa pokarmu przez głowę rodziny w oparciu o Księgę Błogosławieństw. Można je odczytać przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Do pobrania jest również wersja PDF.  

Triduum Paschalne

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przesłanymi przez ojca Generała - Pedro Aguado, dotyczącymi przeżywania Triduum Paschalnego. Zaprasza nas do wspólnej kontemplacji tych świętych dni, zaproponowane rozważania pozwolą nam się zjednoczyć na wspólnej modlitwie.

Droga Krzyżowa ze św. Józefem Kalasancjuszem

Zapraszamy do zapoznania się z drogą krzyżową, której autorem jest nasz założyciel - św. Józef Kalasancjusz. Za jej opracowanie dziękujemy o. Stanisławowi Płaszewskiemu.