Wiadomości

I Komunia Święta w Elblągu

W sobotę 25 maja 2019 roku dzieci klasy III z Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Elblągu przeżywały dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość miała miejsce w kościele p.w. św. Floriana w Elblągu. Mszy świętej przewodniczył ojciec dyrektor szkoły Rafał Roszer. 


Święto szkoły w Łowiczu

27 maja 2019 wspólnota Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu przeżywała coroczne święto szkoły. 

Święcenia prezbiteratu i diakonatu

25 maja obchodziliśmy naszym Zakonie uroczystość święceń. Z rąk bpa Janusza Mastalskiego święcenia prezbiteratu przyjął dk. Łukasz Czub od Miłosierdzia Bożego. Święcenia diakonatu w tym dniu również przyjęli: al. Przemysław Kołacki od Matki Bożej Królowej Anielskiej, al. Dawid Bartochowski od św. Michała Archanioła oraz al. Emil Grochowski od Matki Bożej Królowej nieba i ziemi. 

20. Jubileuszowa Parafiada na Litwie

W dniach 18-19 maja 2019 r. odbyła się Jubileuszowa 20. Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Wileńskiej w Landwarowie/ Lentvaris na Litwie. Przyjechały na nią reprezentacje z kilku miejscowości: Mickuny, Landwarów Kowalczuki, Niemierz, Rukojni Stare, Troki oraz gościnnie grupa z Polski, z pijarskiej szkoły w Elblągu. Atmosfera wspaniała – przekazuje koordynatorka całego projektu, p. Maria Kujel – młodzież zaangażowana, a wolontariusze spisali się na medal.

Sukcesy reprezentacji z Elbląga

W miniony weekend od 17 do 19 maja br. uczestniczyliśmy w Jubileuszowej 20. Parafiadzie Archidiecezji Wileńskiej w Landwarowie k/Wilna. Nasza 18-osobowa reprezentacja wróciła z wieloma sukcesami. 

50-lecie kapłaństwa o. Jerzego Dziury

19 maja swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził o. Jerzy Dziura, który od 8 lat jest duszpasterzem w parafii w Krakowie na Wieczystej. Msza święta sprawowana była w koncelebrze z ojcem Prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów Mateuszem Pindelskim oraz proboszczem parafii na Wieczystej ojcem Andrzejem Tupkiem.

Bierzmowanie w Szczuczynie

15 maja br. w Szczuczynie pomocniczy biskup diecezji Grodzieńskiej Józef Staniewski udzielił 38 wiernym parafianom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. 

Pielgrzymka do Trokiel

Pod koniec kwietnia kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania w Szczuczynie wyjechali na pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Trokielach, dzie również była sprawowana Najświętsza Ofiara przed słynącym łaskami obrazem Matki Bożej.

Pielgrzymka maturzystów do Budsławia

Tradycyjnie, w pierwszych dniach maja br., odbyła się pielgrzymka tegorocznych maturzystów ze Szczuczyna do narodowego sanktuarium Maryjnego w Budsławiu. Celem wyjazdu była modlitwa młodzieży o szczęśliwe zdanie egzaminów jak również o dobry wybór drogi życiowej. W tych intencjach została odprawiona msza święta w świątyni przed cudowną ikoną Matki Bożej Budsławskiej.

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Jerzego Górala

W Jeleniej Górze 15 maja odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. o. Jerzego Górala od Matki Bożej Szkół Pobożnych. Mszy świętej oraz liturgii pogrzebowej przewodniczył JE ks. bp Stefan Cichy, biskup senior Diecezji Legnickiej.