Wiadomości

Pomoc na odbudowę szkoły na Filipinach

Prowincja Polska przyłączyła się do akcji odbudowy, zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi, szkoły w Kiblawan na Filipinach. Za szczególne zaangażowanie dziękujemy pijarskiej szkole w Łowiczu, wspólnocie z Krakowa-Rakowic oraz parafii z Krakowa-Wieczystej.

Chrystus Zmartwychwstał!

    Prawdziwie Zmartwychwstał!

W imieniu Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów życzymy błogosławieństwa zmartwychwstałego Chrystusa!

Obrzęd błogosławieństwo stołu

Konferencja Episkopatu Polski przygotowała obrzęd błogosławieństwa pokarmu przez głowę rodziny w oparciu o Księgę Błogosławieństw. Można je odczytać przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Do pobrania jest również wersja PDF.  

Triduum Paschalne

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przesłanymi przez ojca Generała - Pedro Aguado, dotyczącymi przeżywania Triduum Paschalnego. Zaprasza nas do wspólnej kontemplacji tych świętych dni, zaproponowane rozważania pozwolą nam się zjednoczyć na wspólnej modlitwie.

Droga Krzyżowa ze św. Józefem Kalasancjuszem

Zapraszamy do zapoznania się z drogą krzyżową, której autorem jest nasz założyciel - św. Józef Kalasancjusz. Za jej opracowanie dziękujemy o. Stanisławowi Płaszewskiemu. 

Wielki Tydzień w naszych domach

Nabierzcie Ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliżą się wasze odkupienie (Łk 21, 28) – tymi słowami rozpoczął orędzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, które zostało opublikowane w przeddzień rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. 

Rekolekcje wielkopostne online

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne prowadzone online. Pierwsze z nich prowadzone są w dniach 30 marca - 1 kwietnia w duszpasterstwie parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Drugie poprowadzi o. Eugeniusz Grzywacz w pijarskim duszpasterstwie w Łowiczu w dniach 2-5 kwietnia

List Kalasantyński - 25 marca

Cierpienie wpisuje się w życie każdego człowieka. Towarzyszy próbom, przez które przechodzimy i skłania do pytania o ich sens.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 marca 2020 r. 

Dzień Solidarności i Modlitwy

Unia Przełożonych Generalnych Zakonów Męskich i Żeńskich ogłosiła, że najbliższa niedziela, 22 marca będzie na całym świecie Dniem Solidarności i Modlitwy, jako nasz niewielki i pokorny wkład w światową walkę z pandemią. Słowa na ten szczególny dzień skierował także ojciec Generał.

Transmisje z Dróg Krzyżowych

Zapraszamy do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych, które są transmitowane w środkach społecznego przekazu. To propozycje duchowego  przeżycia piątków Wielkiego Postu - ks. Paweł Andrianik, rzecznik Episkopatu. Poniżej prezentujemy dostępną listę transmisji.