Wiadomości

Poświęcenie nowej szkoły w Rzeszowie

Dnia 11 września 2019 r. odbyło się uroczyste poświęcenie Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie, które jest siedzibą Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. Św. Józefa Kalasancjusza. Poświęcenie odbyło się w obecności przedstawicieli władz kościelnych, państwowych i samorządowych.

Forum Edukacyjne o innowacjach pedagogicznych

W Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach odbyła się Ogólnopolska Inauguracja roku szkolnego 2019/20. Mszy św. przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. W ramach Inauguracji odbyło się 16. Forum Edukacyjne poświęcone innowacjom pedagogicznym. Gościem spotkania był o. Miguel Giráldez z Rzymu.

Prosimy o modlitwę

Serdecznie dziękujemy za modlitwę w intencji kl. Tomasza, który 2 września ucierpiał w wypadku drogowym pod Nowym Sączem. Wczoraj modlitwę w jego intencji podjęło wiele osób związanych z naszą Prowincją, a dzisiaj o. Generał Pedro Aguado wezwał do modlitwy cały Zakon.

Kolonia w Mikoszewie

W dniach 30 lipca – 10 sierpnia 2019 r. grupa 51 dzieci z pijarskiej parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie pod opieką o. Rafała Stenka i 6 wychowawców przeżywała czas wypoczynku, modlitwy i wspólnej radości czerpiąc z uroków polskiego morza. Gościliśmy w ośrodku prowadzonym przez Caritas w Mikoszewie niedaleko Gdańska.

Obóz Parafiadowy dzieci z warszawskich Siekierek

W dniach od 12 do 25 sierpnia 2019 r. w Augustowie odbył się Obóz Parafiadowy m.in. dla Liturgicznej Służby Ołtarza z Parafii MB Królowej Wyznawców w Warszawie. Program obozu miał na celu aktywny wypoczynek jego uczestników, głównie poprzez rowerowe wycieczki wokół jezior Suwalszczyzny, a także uczestnictwo w zajęciach realizowanych przez wychowawców wpisujących się w triadę parafiadową.


Inauguracja roku szkolnego i Forum edukacyjne w Warszawie

Nauczycieli, katechetów i pedagogów zapraszamy na Inaugurację roku szkolnego w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach 8 września 2019 r. Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył o. dr Mateusz Pindelski, Prowincjał polskich pijarów. Forum edukacyjne nt. Nowatorstwo pedagogiczne w stylu Kalasancjusza rozpocznie się o godz. 11.00. Gościem będzie o. Miguel Giráldez, Asystent Generalny pijarów dla Europy.

VI Święto Laikatu Pijarskiego

Polska Prowincja Zakonu Pijarów zaprasza wszystkich na VI Święto Laikatu Pijarskiego, które odbędzie się 4-6 października w Licheniu. Szczegółowe informacje znajdują się na poniższym plakacie.  Więcej informacji na temat Laikatu Pijarskiego można znaleźć na Laikat Pijarski.

Zmarł ks. kan. Czesław Bednarczyk

W piątek, 23 sierpnia 2019 r. w godzinach wieczornych w Otwocku zmarł ks. kan. Czesław Bednarczyk z diecezji warszawsko-praskiej. Był dobrodziejem naszej Prowincji. Za życia powierzał się naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza

25 sierpnia wszyscy, którzy żyją duchowością kalasantyńską i charyzmatem pijarskim przeżywają liturgiczną uroczystość św. Józefa Kalasancjuza, założyciela Zakonu Pijarów. 


Pijarzy na Pielgrzymce

W dniach 6-11 sierpnia trwała 39. Piesza Pielgrzymka Krakowska, w której swoją grupę ma również nasz zakon.