Wiadomości

List ojca Generała Pedro Aguado

"Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody tryskającej ku życiu wiecznemu" (J 4, 14). Tymi słowami rozpoczyna swój list o. Pedro Aguado - Generał Zakonu Pijarów, który skierował do współbraci, uczniów, ich rodzin.

Rekolekcje w Centrum Wiara i Kultura

Zapraszamy do zapoznania się z rekolekcjami organizowanymi przez Centrum Wiara i Kultura. Odbędą się one w najbliższym miesiącu w klasztorze w Hebdowie, który jest prowadzony przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów. Poprowadzi je o. Dominik Bochenek.    

Informacje o 10. Biegu im. o. Józefa Jońca

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz z decyzją rządu o zakazie organizacji imprez masowych, 10. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca, został przeniesiony, odbędzie się w nowym terminie 25 września 2020 r. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.


Pielgrzymka 8 klas na Siekierkach

W piątek, 6 marca Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach gościło 160 ósmoklasistów ze szkół pijarskich z Elbląga, Poznania, Łowicza, Krakowa i gospodarzy z Warszawy. Tegoroczna pielgrzymka to już 15. edycja wcześniejszej pielgrzymki gimnazjalistów.

Rada Prowincji i spotkanie dyrektorów

W dniach 3-4 marca w Hebdowie odbyło się drugie w bieżącym czteroleciu spotkanie w ramach Rady Prowincji. Wzięło w niej udział 27 pijarów z Polski, Białorusi i Czech. Jej kontynuacją było spotkanie dyrektorów szkół pijarskich, w którym wzięło udział 11 osób, w tym zakonnicy i świeccy.

Budowa sali gimnastycznej na Siekierkach

W Warszawie trwa budowa sali gimnastycznej przy nowym budynku szkoły. Od początku roku szkolnego dzieci korzystają już z sal lekcyjnych, ale ciągle brakuje obiektu sportowego. Dlatego prosimy o wsparcie! Szkoła powstała przy Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.

Pijarskie Spotkanie Edukacyjne

W Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu spotkało się 60 nauczycieli z naszych pijarskich szkół, którzy przez ostanie dwa dni lutego dzielili się nawzajem swoimi doświadczeniem, metodami pracy z uczniami podczas pierwszego Pijarskiego Spotkania Edukacyjnego

Udzielenie posług lektoratu i akolitatu

1 marca, w I Niedzielę Wielkiego Postu, podczas Mszy Świętej w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie na Rakowicach o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów udzielił posług lektoratu i akolitatu czterem alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

Ferie w naszej Prowincji

Ferie we wszystkich województwach dobiegły końca. Był to czas, kiedy po zakończonym pierwszym semestrze nauki uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek. Jak swój wolny czas spędziły dzieci z placówek naszej Prowincji można przeczytać w poniższym artykule. 

Męskie Gorzkie Żale

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie odbędą się Męskie Gorzkie Żale. Podczas nabożeństw zostaną wygłoszone konferencje, poruszane będą tematy takie jak gniew, samotność, nieczystość czy trudna relacja z ojcem.