Wiadomości

List Kalasantyński - 25 kwietnia

Każdy dzień wydaje się ponowną próbą naszego chrześcijańskiego życia.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 kwietnia 2020 r.

E-rekolekcje z pijarkami

Siostry pijarki zapraszają na e-rekolekcje, które prowadzą  w trzech językach. Jest to już trzecia część rekolekcji, które przebiegają pod hasłem #lifenews. Wszystkie informacje dotyczące udziału można znaleźć w opisie wideo załączonego w poniższej wiadomości. 

Pomoc na odbudowę szkoły na Filipinach

Prowincja Polska przyłączyła się do akcji odbudowy, zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi, szkoły w Kiblawan na Filipinach. Za szczególne zaangażowanie dziękujemy pijarskiej szkole w Łowiczu, wspólnocie z Krakowa-Rakowic oraz parafii z Krakowa-Wieczystej.

Chrystus Zmartwychwstał!

    Prawdziwie Zmartwychwstał!

W imieniu Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów życzymy błogosławieństwa zmartwychwstałego Chrystusa!

Obrzęd błogosławieństwo stołu

Konferencja Episkopatu Polski przygotowała obrzęd błogosławieństwa pokarmu przez głowę rodziny w oparciu o Księgę Błogosławieństw. Można je odczytać przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Do pobrania jest również wersja PDF.  

Triduum Paschalne

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przesłanymi przez ojca Generała - Pedro Aguado, dotyczącymi przeżywania Triduum Paschalnego. Zaprasza nas do wspólnej kontemplacji tych świętych dni, zaproponowane rozważania pozwolą nam się zjednoczyć na wspólnej modlitwie.

Droga Krzyżowa ze św. Józefem Kalasancjuszem

Zapraszamy do zapoznania się z drogą krzyżową, której autorem jest nasz założyciel - św. Józef Kalasancjusz. Za jej opracowanie dziękujemy o. Stanisławowi Płaszewskiemu. 

Wielki Tydzień w naszych domach

Nabierzcie Ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliżą się wasze odkupienie (Łk 21, 28) – tymi słowami rozpoczął orędzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, które zostało opublikowane w przeddzień rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. 

Rekolekcje wielkopostne online

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne prowadzone online. Pierwsze z nich prowadzone są w dniach 30 marca - 1 kwietnia w duszpasterstwie parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Drugie poprowadzi o. Eugeniusz Grzywacz w pijarskim duszpasterstwie w Łowiczu w dniach 2-5 kwietnia

List Kalasantyński - 25 marca

Cierpienie wpisuje się w życie każdego człowieka. Towarzyszy próbom, przez które przechodzimy i skłania do pytania o ich sens.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 marca 2020 r.