Wiadomości

Konkurs literacki dla młodzieży

Stowarzyszenie Parafiada ogłosiło kolejną edycję konkursu o Giętkie Pióro. To ogólnopolski konkurs literacki dla młodzieży w wieku od 13 do 19 roku życia, tym razem z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły. W pierwszym etapie wyzwanie polega na napisaniu eseju.

Msza Święta Prymicyjna

24 maja w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie na Rakowicach o. Przemysław Kołacki odprawił swoją pierwszą Eucharystię w koncelebrze z o. Dawidem Bartochowskim i o. Emilem Grochowskim. Miejsce nie było przypadkowe - to placówka, która przez ostatnie lata była ich parafią.

List Kalasantyński - 25 maja

Dlaczego cierpienie jest drogą do raju? Pan Bóg jest miłością, życiem i mocą.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 maja 2020 r. 

Święcenia prezbiteratu i diakonatu

Podczas Mszy Świętej 23 maja o godz. 11.00 w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej we wspólnocie pijarskiej trzech neoprezbiterów oraz diakon przyjęło święcenia z rąk bpa Michała Janochy, biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej.   

Śluby uroczyste

W Krakowie na Wieczystej w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej 22 maja al. Aliaksandr Hetsevich od Ducha Świętego złożył na ręce o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego śluby uroczyste: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz szczególnej troski o wychowanie dzieci i młodzieży.

Wiadomości z Chile

Ja kupuję puste torby, a Pan Bóg je napełnia - o. Janusz Furtak opowiada w kolejnym liście o sytuacji, jaka panuje w Chile w Santiago - o radzeniu sobie w obliczu pandemii koronawirusa, ostatnich wydarzeniach związanych z Niedzielą Miłosierdzia Bożego i działaniu świetlicy parafialnej.

Wkręć się w pomaganie

Wkręćmy się w pomaganie! Po raz kolejny zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Wspólnota Pijarów z Rzeszowa w imieniu rodziców dwóch fantastycznych chłopców - Fabiana i Sebastiana - prosi o włączenie się w akcję zbierania zakrętek na rehabilitację i leczenie.

I Komunia Święta

W dobie pandemii odpowiedzialność za przygotowanie dziecka do I Komunii Świętej spada niemal całkowicie na rodziców. Dlatego jako duszpasterze chcemy wyciągnąć pomocną dłoń i podarować im pewne narzędzie wychowawcze - opowiada o. Rafał Stenka, autor nowenny przygotowanej specjalnie dla dzieci.

Zaproszenie na śluby i święcenia

Już za kilka dni odbędą się śluby uroczyste al. Aliaksandra Hetsevicha, święcenia prezbiteratu dk. Dawida Bartochowskiego, dk. Emila Grochowskiego, dk. Przemysława Kołackiego oraz święcenia diakonatu al. Aliaksandra. W związku z panującą sytuacją zapraszamy na transmisję online.

Pijarzy dla św. Jana Pawła II

Wdzięczni za życie św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę jego urodzin przypadających na 18 maja, chcemy podziękować za dar jego posługi i świadectwa. Przypominamy słowa, jakie wypowiedział do Pijarów z okazji XLV Kapituły Generalnej Zakonu, która odbywała się w 2003 r w Watykanie.