Wiadomości

Spotkanie Rodziców z Internetowej Róży Różańcowej Rodziców za dzieci

Internetowa Róża Różańcowa Rodziców powstała 1 października 2018 r. przy Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Aktualnie wspólnota liczy trzy pełne róże czyli 60 osób, które omadlają dzieci i siebie nawzajem.  

Bal studniówkowy w Łowiczu

Na ten dzień czekaliśmy wszyscy od dłuższego czasu. Już rok temu ustaliliśmy datę - sobota, 19 stycznia 2019 r. Z niecierpliwością czekaliśmy dnia, kiedy ubrani w piękne suknie i gustowne garnitury wyjdziemy zatańczyć poloneza.  

Relacja z Światowych Dni Młodzieży w Panamie

Od 22 stycznia w Panamie odbywały się wydarzenia centralne podczas Światowych Dni Młodzieży 2019. Tydzień przed tymi wydarzeniami miały miejsce spotkania w diecezjach. Przedstawiamy relację z tych wydarzeń o. Łukasza Zarasia SP, który miał przyjemność w nich uczestniczyć. 

Poniedziałkowy poranek to czas powrotu do domu i swoich obowiązków. W drodze na lotnisko Pan taksówkarz dzieli się swoimi doświadczeniami jako mieszkaniec Panama City, wypowiadając się pozytywnie na temat uczestników ŚDM i atmosfery, którą tworzyli. Lotnisko jest zatłoczone, widząc tłumy powracających pielgrzymów, czuć jeszcze ducha minionych dni. Odzywają się wspomnienia, jak dwa tygodnie wcześniej po wylądowaniu i korzystaniu z transportu publicznego doświadczyliśmy miejscowej życzliwości.

Poetycki wieczór w Szczuczynie

26 stycznia w klasztorze ojców pijarów w Szczuczynie został zorganizowany Poetycki wieczorek. 


Matematyczny poCIĄG w Katowicach

W dniach od 14 stycznia do 8 lutego 2019 roku w naszej szkole prezentowana jest interaktywna wystawa pt: "MATEMATYCZNY poCIĄG". Wystawa ta jest autorskim projektem opracowanym przez gdańskie centrum nauki - Centrum Hewelianum, składającym się z 20 multimedialnych stanowisk warsztatowych, na których można tworzyć konstrukcje i rozwiązywać łamigłówki dzięki znajomości podstawowych praw matematycznych.

Zimowisko 2019 - Kraków-Wieczysta

19 stycznia grupa 42 dzieci i 7 opiekunów z Centrum Kultury Calasanz Kraków-Wieczysta wyjechała na tygodniowe ferie zimowe do Zawoi. 

Zimowisko 2019 - Elbląg

Na zimowisko w pierwszym tygodniu zimowych ferii - 19-25 stycznia, do uroczej górskiej miejscowości Węgierska Górka – Cisiec pojechała grupa czternastu uczniów z Pijarskiej Szkoły Podstawowej z Elbląga.


Dzień Kalasantyński w Łowiczu

25 stycznia w pijarskich szkołach w Łowiczu odbył się Dzień Kalasantyński. W ramach tego dnia przeprowadzona została modlitewna akcja: MODLITWY NIEUSTAJĄCEJ.

Spotkanie opłatkowe nauczycieli i wychowawców w Szczuczynie

Spotkanie miało miejsce 20 stycznia w klasztorze ojców pijarów w Szczuczynie. Tradycyjnie, „wigilia” rozpoczęła się od wspólnej modlitwy i wzajemnego dzielenia się opłatkiem. W kolejnej części spotkania wszyscy przypomnieli, przy kawie i herbatce, najważniejsze i najbardziej ciekawe momenty ubiegłego roku, związane z duszpasterstwem.

Jasełka w Łowiczu

13 stycznia w budynku Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu odbyły się duże jasełka pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Karola Dickensa przygotowane przez uczniów liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Anny Wiercioch, p. Moniki Scęcelek, p. Urszuli Mrówki i p. Bożeny Siekiery. Dekoracje przygotowała p. Anna Rzepecka wraz z uczniami.