Wiadomości

Refleksja wielkopostna w Łowiczu

W ostatni dzień zajęć lekcyjnych przed świętami Wielkanocnymi (17.04) uczniowie i pracownicy Szkół Pijarskich Królowej Pokoju w Łowiczu spotkali się na refleksji wielkopostnej przygotowanej przez animatorów naszych szkół pod kierunkiem o. Andrzeja Lisiaka SP. 

Arena Młodych w Łodzi

We wtorek 9 kwietnia uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami , o. Andrzejem Lisiakiem i o. Markiem Barczewskim z Łowicza wybrali się do Łodzi na Arenę Młodych. Inicjatorem spotkania młodzieży był metropolita łódzki ks. bp Grzegorz Ryś. Wydarzenie miało na celu pogłębienie naszej wiary i duchowe przygotowanie do egzaminów. 

Koncert Pasyjny w Łowiczu

W niedzielę palmową w naszym kościele pijarskim w Łowiczu odbył się piękny koncert pasyjny z cyklu 14 katedr z udziałem p. Jerzego Zelnika, który czytał rozważania Ks. Grzegorza Strzelczyka. Koncert zgromadził licznie wiernych. Rozważania były przeplatane utworami muzycznymi wykonanymi przez Baltic Neoplis Ensemble, który wykonał oratorium Josepha Haydna oraz fragmentami filmu Pasja Mela Gibsona skoncentrowanych na ostatnich siedmiu "słowach" Jezusa.

9. Poznański Bieg im. Józefa Jońca

W piątek 5 kwietnia na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu ponad 1400 osób wzięło udział w zorganizowanym po raz dziewiąty Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Organizatorzy imprezy, Zespół Szkół Zakonu Pijarów i Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada, uczcili w ten sposób pamięć ojca Józefa oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej w kolejną rocznicę tragicznego lotu.  

Wyposażamy bibliotekę w szkole w Rzeszowie

W Rzeszowie powstaje nasza nowa szkoła. Jej otwarcie planowane jest na wrzesień tego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, już teraz staramy się myśleć o jej urządzeniu. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie w wyposażeniu powstającej biblioteki.


Dzień otwarty w Szkole w Elblągu

3 kwietnia w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu odbyły się dni otwarte. Tradycją stało się, że uczniów po szkole oprowadzają uczniowie. Uczniowie mogli poznać ofertę Szkoły Podstawowej i Liceum, ale także jaki klimat, który panuje w szkole oraz jakich nauczycieli będą mogli spotkać.  

Przyjęcie nowych ministrantów w Szczuczynie

W IV niedzielę Wielkiego Postu, Liturgiczna Służba Ołtarza w Szczuczynie przeżywała swoje święto. Do jej grona dołączyło dziesięciu nowych ministrantów. 

Spotkanie rodziców w Szczuczynie

30 marca br. w Szczuczynie miało miejsce spotkanie dla rodziców dzieci, które należą do różnych grup parafialnych. Spotkanie rozpoczęło się w parafialnej świątyni wspólnym nabożeństwem Drogi Krzyżowej w intencji dobrych i szczerych relacji dla obecnych na modlitwie rodzin.  

Nawiedzenie obrazu Świętej Rodziny w Oczakowie

W dniu 23 marca parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Oczakowie przeżywała nawiedzenie obrazu Świętej Rodziny, podczas którego między innymi odbyło się błogosławieństwo rodzin. 

Szkolne rekolekcje wielkopostne - Elbląg

W Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu przeżywaliśmy czas rekolekcji wielkopostnych. W dniach 11- 13 marca 2019 roku, nauki rekolekcyjne dla młodzieży klas 8 oraz gimnazjum i LO, oraz dla rodziców i nauczycieli głosił o. Jacek Wolan Sch.P.