Wiadomości

Wyniki egzaminów naszych szkół

Realizując charyzmat naszego Zakonu oraz starając się podążać za nauką św. Józefa Kalasancjusza, staramy się jak najlepiej wychowywać dzieci i młodzież. Jednym z efektów naszej pracy są wyniki egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalistów, które pomogą realizować naszym uczniom marzenia.

Gratulujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom wspaniałych wyników. Jesteśmy w Was dumni!

Spotkanie nauczycieli ze Szczuczyna i Lidy

1 czerwca br. w parafii pw. św. Teresy z Avila w Szczuczynie odbyło się spotkanie nauczycieli i wychowawców z naszych pijarskich placówek: Szczuczyna i Lidy.

Podsumowanie roku w Szczuczynie

W Szczuczynie odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego. Wydarzenie to przebiegało w kilku etapach.

Scholka znaczy nie tylko śpiew!

Nasza scholka parafialna, działająca przy parafii pijarów przy ul. Dzielskiego, to nie tylko kwestia śpiewania. To także tworzenie wspólnoty, a temu doskonale służy wspólnie spędzony czas na łonie natury. Mieliśmy do tego świetną okazję w minioną niedzielę. 


Rodzina parafialna w górach

Dnia 8 czerwca kilkanaście rodzin z parafii Kraków-Rakowice ruszyło na wyprawę na beskidzki szczyt - Pilsko. Jest to jedna z form duszpasterstwa dzieci i młodzieży przy naszej parafii poprzez promocję życia rodzinnego. Spędzając czas w towarzystwie rodziny, a także innych rodzin naszej parafii umacniają się więzi rodzinne i tworzą nowe, a parafia przestaje być tylko formalną przynależnością, a staje się rzeczywistą relacją z jej członkami. 

7. Parafiada na Łotwie

W dniach 31 maja do 2 czerwca 2019 r. w Jelgavie i Zaleniekach koło Rygi odbyła się 7. Parafiada Dzieci i Młodzieży na Łotwie. Program, który można streścić w parafiadowej triadzie: stadion-teatr-świątynia, obejmował współzawodnictwo sportowe i rekreację, wydarzenia kulturalne, w tym konkursy, koncerty, spotkania integracyjne, wycieczkę oraz spotkania formacyjne i modlitewne.

25-lecie kapłaństwa o. Edwarda Kryściaka

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca, przeżywaliśmy w naszym kościele w Łowiczu 25-tą rocznicę święceń kapłańskich o. Edwarda Kryściaka, pijara pochodzącego z łowickiej ziemi. Kazanie okolicznościowe wygłosił o. Eugeniusz Grzywacz. SP. Na mszy świętej zgromadzili się licznie wierni, z rodziną oraz kapłani.

Krakowskie LSO na Turbaczu

8 czerwca 2019 r. Liturgiczna Służba Ołtarza z Krakowa-Wieczystej z o. Dawidem Borkowskim oraz z Krakowa-Dzielskiego z o. Łukaszem Wiluszem wraz z rodzicami oraz rodzeństwem ministrantów przeżywali dzień skupienia w górach. Za cel obraliśmy sobie Turbacz.


Pielgrzymka trzecioklasistów z Elbląga

W święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 31 maja 2019 roku dzieci klasy trzeciej z Pijarskiej Szkoły Podstawowej z Elbląga pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie na Warmii. Celem naszej pielgrzymki było podziękowanie za dar Eucharystii. Wspólnie modliliśmy się w kościele podczas Mszy świętej o godz. 12.00 i zawierzyliśmy się w opiekę Matki Bożej. 

Msza prymicyjna o. Łukasza Czuba

W niedzielę 2 czerwca w kościele p. w. św. Jana Pawła II w Poznaniu odbyła się msza prymicyjna nowo wyświęconego o. Łukasza Czuba SP. Obecni byli licznie zebrani współbracia z placówek z całej Polski na czele z o. Prowincjałem, rodzina, a także znajomi neoprezbitera.