Wiadomości

Spotkanie adwentowo-wigilijne społeczności Pijarskiego Przedszkola w Warszawie

Modlitwą i piękną Kolędą dla nieobecnych rozpoczęliśmy spotkanie adwentowo-wigilijne: Jeszcze raz pozwól Dzieckiem się cieszyć nam... dla społeczności Piajarskiego Przedszkola w Warszawie. W atmosferze radosnego oczekiwania na te niezapomniane chwile zebraliśmy się jak w rodzinie, jak w domu, w Teatrze Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży.

Spotkanie z Mikołajem i kiermasz pierniczków w Łowiczu

To już mała tradycja, że Mikołaj do Łowicza dociera... Bzurą. Trzeba sobie radzić skoro śniegu nie ma :)

Nauczyciel na medal

Pani Anna Majer - nauczyciel ze szkoły podstawowej w Katowicach, zdobyła tytuł Nauczyciela na Medal wśród nauczycieli klas 1-3 województwa śląskiego.

Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli w Warszawie

Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola w Warszawie odbył się 8 grudnia 2018 r. Poprowadził go o. Jean de Dieu Tagne, pijar z Kamerunu, który obecnie pracuje we Wiedniu.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny w Sanktuarium na Siekierkach

W Godzinie Łaski o godz. 12.00 msza święta zgromadziła parafian i pielgrzymów oraz członków grupy, która w ub. roku tutaj zawierzyła się Jezusowi przez Maryję. 

25-lecie szkoły na Siekierkach

We wtorek 27 listopada Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego w Warszawie obchodziła swoje 25-lecie. Obchody rozpoczęły się już o 9:00 rano spotkaniem z uczniami w szkolnym teatrze, gdzie została przybliżona dzieciom historia 25-lecia szkoły. 

Patrocinium w Szczuczynie

Z okazji dnia opieki św. Józefa Kalasancjusza w pijarskim klasztorze w Szczuczynie dla parafialnej młodzieży został zorganizowany wieczór balowy. Poprzez udział w różnych ciekawych konkursach młodzi ludzie mieli możliwość wykazać się znajomością dobrych manier oraz kultury życia codziennego. 

Uroczystość Chrystusa Króla w Krakowie na Wieczystej

W niedzielę Chrystusa Króla w parafii MB Ostrobramskiej na Wieczystej miało miejsce przyjęcie 12 aspirantów na kandydatów na ministrantów oraz 9 kandydatów, którzy poprzez roczną formację przygotowywali się, aby zostać ministrantami. 

Patrocinium w Krakowie na Wieczystej

W weekend poprzedzający święto opieki świętego Józefa Kalasancjusza w Krakowie na Wieczystej odbyła się tradycyjna zabawa dla dzieci - Patrocinium.

Patrocinium w Elblągu

29 listopada był dla elbląskiej wspólnoty szkolnej okazją do świętowania Patrocinium. Każda klasa celebrowała wspólne we włoskim stylu śniadanie, integrując się przy jego przygotowaniu i spożywaniu.