Wiadomości

List Kalasantyński - 25 lutego

Św. Józef Kalasancjusz dostrzegał, jak ważne dla przyszłego życia dziecka jest wychowanie. 

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 lutego 2020 r.

Rekolekcje powołaniowe

W ostatnim tygodniu nasze Seminarium znów tętniło życiem bardziej niż zwykle. W ostatnim czasie odbyły się dwie tury rekolekcji. Pierwsze z nich trwały w dniach 14 – 16 lutego, natomiast kolejne rozpoczęły się dzień później i zakończył się 21 lutego. 

Konkurs na Grób Pański

Po zakończeniu prac konserwatorskich w krypcie znajdującej się na ul. Pijarskiej w Krakowie, powracamy do organizacji Konkursu na Grób Pański. Szczególny, nowy wymiar, nadaje niezwykły i nadzwyczajny barokowy wystrój dolnego kościoła – krypty, która została odnowiona.

Piarist Youth Meeting 2020

Już w te wakacje, w dniach 20-26 lipca odbędzie się kolejne wakacyjne, międzynarodowe spotkanie młodzieży pijarskiej z Europy – Piarist Youth Meeting 2020, które w tym roku będzie miało miejsce w Polsce, a dokładniej w Rzeszowie i Krakowie. Tegorocznym hasłem będą słowa: Ja jestem.  

Obrady Rady Przełożonych Wyższych

W Senegalu miały miejsce obrady Rady Przełożonych Wyższych naszego Zakonu, które trwały do 10-14 lutego. Zgromadziły one 21 przełożonych prowincji, wiceprowincji, delegatur i wikariatu prowincjalnego na czele z Ojcem Generałem, Asystentami Generalnymi i Delegatami Ojca Generała.

Rekolekcje powołaniowe

W dniach 31 stycznia - 2 lutego odbyły się kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. W Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie zamieszkało na ten weekend ośmiu chłopaków. Tematem rekolekcji były słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: Panie, naucz nas się modlić (11, 1-13).

Dzień Życia Konsekrowanego

Co roku w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Został on ustanowiony w 1997 r. przez papieża Jana Pawła II. W tym dniu szczególną uwagę skupiamy na świadkach obecności Boga w świecie, jakimi są właśnie osoby konsekrowane.

List Kalasantyński - 25 stycznia

,,Każde trudne doświadczenie w naszym życiu napawa nas lękiem."  

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 stycznia 2020 r.


Niedziela Słowa Bożego

Papież Franciszek ogłosił, że III Niedziela Zwykła będzie obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada na 26 stycznia. Jesteśmy w tym czasie szczególnie wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan.

Rekolekcje powołaniowe w WSD

W ostatni weekend, 17-19 stycznia, mszą świętą w piątkowy wieczór rozpoczęły się w naszym Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów kolejne rekolekcje powołaniowe. Tym razem w murach naszego Domu gościmy trzynastu chłopaków - opowiada o. Piotr Recki, duszpasterz powołań.