Wiadomości

Bal Wszystkich Świętych na Rakowicach

W czwartek 31 października w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie odbył się Bal Wszystkich Świętych. Jest to alternatywa dla Halloween, jak również podkreślenie radosnego wymiaru uroczystości Wszystkich Świętych. 

Bal Wszystkich Świętych w Łowiczu

Tak jak w Elblągu i w Łowiczu odbył się Bal Wszystkich Świętych. 31 października w Szkole Podstawowej Królowej Pokoju w Łowiczu zgromadziły się dzieci, które w ten sposób rozpoczęły wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. 

Schola Królowej Pokoju w parku trampolin

Ciężka praca zawsze przynosi efekty. Wie o tym Schola Królowej Pokoju z Łowicza, która 30 października w nagrodę za całoroczną pracę, pojechała do parku trampolin Saltos w Łodzi, gdzie nie tylko mogła nie tylko spędzić aktywnie czas, ale przede wszystkim razem.

Bal Wszystkich Świętych w Elblągu

Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych w naszych szkołach odbywają się z okazji tego święta. Tak było i w tym roku w Elblągu. Dzieci z wielkim entuzjazmem podjęły się nie tylko odtworzenia strojów świętych, ale także poznania ich życiorysów.

Dzień kalasantyński w Elblągu

25 października 2019 roku w naszej szkole pijarskiej w Elblągu miał miejsce dzień kalasantyński, który jest obchodzony każdego 25. dnia miesiąca. W naszych placówkach jest on szczególnie obchodzony.

Uroczystość odpustowa w Szczuczynie

15 września wspólnota parafialna pw. św. Teresy w Szczuczynie przeżywała uroczystość odpustową, która była również połączona z wizytacją kanoniczną parafii. Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji grodzieńskiej - ks. bp Aleksander Kaszkiewicz.

Jesienne wydarzenia w Szczuczynie

Minął dopiero miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego, a tak wiele wydarzeń miało już miejsce. Czas podsumować, co wydarzyło się w naszej parafii w Szczuczynie. 

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

W dniach 25 - 27 października br. w naszym seminarium w Krakowie odbywały się kolejne w tym roku Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Tym razem gościliśmy dziewięciu młodych. Przyjechali z różnych regionów Polski: Kacper z Koszalina, Mateusz i Gabriel ze Słupska, Mateusz z Warszawy, Jakub ze Skawiny, Michał z Przemyśla, Mateusz z Nowego Sącza oraz Mateusz i Bartłomiej z okolic Zakopanego.

Biały Dzień Kalasantyński w Łowiczu

Biały Dzień Kalasantyński poświęcony cierpliwości w szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Dnia 25 października, jak każdego 25. dnia miesiąca odbył się w naszej szkole kolejny dzień kalasantyński. Tym razem został poświęcony cnocie cierpliwości. 

Pożegnanie proboszcza na Wieczystej

6 października w parafii MB Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej odbyło się pożegnanie proboszcza - o. Andrzeja Tupka, który pełnił swoją funkcję przez 12 ostatnich lat, jako trzeci proboszcz od założenia parafii w 1983 r. Uroczystość zgromadziła parafian, którzy chcieli wyrazić wdzięczność za posługę jaką pełnił.   

Licealiści z Łowicza na Jasnej Górze

24 września uczniowie z klasy II Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, w czasie której odbyło się 19. Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Tematem spotkania były słowa z 1 Listu do Koryntian: Wszystkie wasze prawy niech się dokonują  w miłości!

Podsumowanie lata w Szczuczynie

Lato dobiegło końca, więc czas na jego podsumowanie. Dla parafian z parafii św. Teresy z Avila w Szczuczynie był to czas bardzo intensywny i aktywny. Każdy mógł skorzystać z odpowiedniej dla siebie atrakcji podczas corocznej imprezy Wakacje z Bogiem.

Dr Zdzisław Pogoda w szkole w Elblągu

Dr Zdzisław Pogoda jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim. 24 września odwiedził uczniów Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu, żeby podczas spotkania z uczniami przybliżyć im zastosowanie matematyki w życiu codziennym.

Dzień Popularyzacji Matematyki w Elblągu

12 września 2019 r. uczniowie Liceum Pijarów w Elblągu wzięli udział w Dniu Popularyzacji Matematyki w ramach projektu MatFizChem na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie to w szczególny sposób wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Matematyki z udziałem wybitnych matematyków z całego kraju.

Z historia objawień na warszawskich Siekierkach

We wrześniu przypadają kolejne rocznice związane z objawieniami na warszawskich Siekierkach, gdzie w latach 1943 - 1949 Władysława Fronczak-Papis doświadczyła wizji Matki Bożej i Pana Jezusa. Orędzia to zachowują swoją aktualność również dzisiaj. Zapraszamy pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, do kaplicy na miejscu objawień oraz do kościoła sanktuaryjnego.

Obóz integracyjny klas I LO z Łowicza

Widać, że nowy rok szkolny zbliża się nieubłaganie. Jednym z wielu symptomów zwiastujących ten fakt jest coroczny integracyjny wyjazd przyszłych uczniów klas pierwszych Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu. Tym razem przypadł on na dni 19-23 sierpnia 2019 r. 

Kolonia w Mikoszewie

W dniach 30 lipca – 10 sierpnia 2019 r. grupa 51 dzieci z pijarskiej parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie pod opieką o. Rafała Stenka i 6 wychowawców przeżywała czas wypoczynku, modlitwy i wspólnej radości czerpiąc z uroków polskiego morza. Gościliśmy w ośrodku prowadzonym przez Caritas w Mikoszewie niedaleko Gdańska.

Obóz Parafiadowy dzieci z warszawskich Siekierek

W dniach od 12 do 25 sierpnia 2019 r. w Augustowie odbył się Obóz Parafiadowy m.in. dla Liturgicznej Służby Ołtarza z Parafii MB Królowej Wyznawców w Warszawie. Program obozu miał na celu aktywny wypoczynek jego uczestników, głównie poprzez rowerowe wycieczki wokół jezior Suwalszczyzny, a także uczestnictwo w zajęciach realizowanych przez wychowawców wpisujących się w triadę parafiadową.


Rada Prowincji w Ożarowie Mazowieckim

W Ożarowie Mazowieckim rozpoczęła się Rada Prowincji, która potrwa od 22 do 23 sierpnia 2019 r. Wzięli w niej udział: o. Prowincjał, czterej Asystenci, Ekonom, Przełożeni poszczególnych Wspólnot i Delegaci o. Prowincjała, w sumie 22 pijarów naszej Prowincji z Polski, Białorusi i Czech.

Elblążanie w Węgierskiej Górce

W dniach 20–31 lipca 2019 r., grupa 21 dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej p.w. św.  Mikołaja z Elbląga odpoczywała na kolonii w pięknej górskiej miejscowości Węgierska Górka.