Wiadomości

Jasełka w Łowiczu

12 stycznia 2020 roku po raz kolejny Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju z  Łowicza zaprosiły wszystkich na jasełka. Tym razem przenieśliśmy się do Kany Galilejskiej, gdzie trwająg gorączkoweprzygotowania do wesela.

Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

9 stycznia w Łowiczu zakończyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO) organizowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym KANA w Łowiczu. 

Akatyst na Wieczystej

W niedzielę, 22 grudnia 2019 r. w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie został uroczyście wyśpiewany Akatyst ku czci Bogurodzicy.

Spotkania opłatkowe w Szczuczynie

14 i 15 grudnia w Szczuczynie miały miejsca pierwsze spotkania opłatkowe z grupami parafialnymi . Na dzieleniu się opłatkiem zebrała się Liturgiczna Służba Ołtarza, dziecięcy, młodzieżowy chór Calasanz wraz ze swymi rodzicami oraz duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców.

Patrocinium w Łowiczu

Choć Patrocinium, czyli Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza, obchodzimy co roku, to za każdym razem jest ono inne. Tak właśnie było 27 listopada w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu, ponownie okazało się wyjątkowe. 

Odznaczenie dla o. Kazimierza

1 grudnia w parafii św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze o. Kazimierz Zborowski został odznaczony najwyższym uhonorowaniem Towarzystwa Pomocy im. św. br. Alberta - Koło Jeleniogórskie.

Uroczystość Chrystusa Króla na Wieczystej

W niedzielę 24 listopada 2019 r., kiedy obchodziliśmy święto Chrystusa Króla, do Liturgicznej Służby Ołtarza zostali włączeni nowi aspiranci.

Patrocinium w Bolesławcu

27 października, w dzień opieki św. Józefa Kalasancjusza, odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów i uroczyste przyjęcie do grona uczniów oraz musical pt. "Życie jest piękne".

Przedszkolny Sacrosong

28 listopada przedszkolaki z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu wzięły udział w Sacrosongu, w którym zajęły I miejsce. Konkurs odbywał się z okazji przypadającego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki. 

Wieczór pieśni patriotycznych w Elblągu

28 listopada w  Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu odbył się wieczór pieśni patriotycznych pt. "Wojenko, wojenko...". Pomysłodawczynią była p. Izabela Galicka, a wieczór fantastycznie poprowadziła p. Nina Dziwniel-Stępka. 

Wymiana językowa uczniów z Elbląga

W dniach 22-29 listopada uczniowie z Zespołu Szkół Pijarskich z uczniami z Flatow Oberschule z Berlina brali udział w wymianie międzynarodowej, podczas której pracowali nad dwujęzycznym projektem, którego tematyka dotyczy historii miasta Gdańsk.

Patrocinium w Elblągu

Tegoroczne Patrocinium w Szkołach Pijarskich w Elblągu w dniu 27 listopada 2019 roku było przeżywane bardzo radośnie.

Dzień Kalasantyński w Łowiczu

Jak co miesiąc w Szkole Królowej Szkół Pobożnych w Łowiczu odbyło się świętowanie Dnia Kalasantyńskiego. Tym razem poświęcone było cnocie wytrwałości.

Uroczystość Chrystusa Króla w Szczuczynie

Tradycyjne w Uroczystość Chrystusa Króla swoje święto przeżywała liturgiczna służba ołtarza i młodzieżowy chór Calasanz ze Szczuczyna.

Złoty Krzyż Zasługi dla s. Susi Ferfogli

20 listopada odbyło się uroczyste wręczenie medalu Złoty Krzyż Zasługi s. Susi Ferfogli, który został nadany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dni skupienia współbraci na Białorusi

4 listopada odbył się wspólny wyjazd wszystkich współbraci pracujących na Białorusi na groby naszych zmarłych współbraci do Lidy. 

Rekolekcje powołaniowe w Szczuczynie

"On wstał i poszedł za Nimi!" - pod takim hasłem przebiegały jesienne dni skupienia dla młodzieży męskiej. Miały miejsce w Szczuczynie w dniach 5-7 listopada. Były szczególnie związane przede wszystkim z tajemnicą powołania do życia zakonnego.

Pijarskie Dni Młodzieży na Białorusi

W dniach 7–9 listopada w Szczuczynie miało miejsce coroczne spotkanie białoruskiej młodzieży pijarskiej. Zgromadziło ok. 60 osób z Lidy i Szczuczyna, którzy mieli okazję na nowo odkryć dla siebie tożsamość Syna Bożego - Jezusa Chrystusa.

Ojczyzna... Blisko, coraz bliżej...

W dniu Święta Narodowego - 11 listopada w Łowiczu na deskach sceny Pijarskiej Szkół Pobożnych został wystawiony spektakl, który pozwolił przenieść się do czasów sprzed 100 lat.

Przemarsz z okazji odzyskania niepodległości w Łowiczu

8 listopada uczniowie Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu wzięli udział w corocznym przemarszu z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.