W Warszawie zakończyła się 30. Parafiada

Jubileuszową 30. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą – tymi słowami o. Tomasz Olczak, prezes Stowarzyszenia Parafiada zakończył tygodniowe święto sportu kultury i wiary. Wygaszono znicz parafiadowy, ale organizatorzy już zapraszają reprezentacje z Polski i zagranicy na Parafiadę w przyszłym roku.

Więcej

W Warszawie rozpoczęła się 30. Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

W Warszawie rozpoczęła się 30. Jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Do stolicy przyjechało 1500 młodych ludzi z siedmiu państw: Białorusi, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji i Ukrainy.
Więcej

Uroczystość pożegnania sześciolatków

„Na mikrofonie wróbel siadł….i pięknie nam zaśpiewał”…….. Tymi słowami finałowej piosenki wielkiego, „Leśnego Festiwalu” wg Matuszkiewicza i Skorupki,  Dzieci Pijarskiego Przedszkola w Warszawie kończyły Swój występ
Więcej

Jubileuszowa 30. Parafiada tuż tuż

Już 8 lipca 2018 r. po raz kolejny zapłonie znicz parafiadowy i rozpocznie się rywalizacja uczestników Jubileuszowej 30. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Więcej

Święto Rodziny

Na „Święto Rodziny” w naszym przedszkolu wybraliśmy piękny, słoneczny dzień 6 czerwca. Spotkaliśmy się wszyscy aby wspólnie świętować Dzień
Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka.

Więcej

Boże Ciało 2018 w Warszawie - Siekierkach

31 maja br. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną dawniej Uroczystością Bożego Ciała po Mszy Świętej wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nasz udział w niej jest uroczystym i publicznym oddaniem czci Jezusowi Chrystusowi, obecnemu pod postacią Chleba. Procesja odbywała się w atmosferze uroczystej powagi i rozmodlenia.
Autor zdjęć: p. Jan Magrel
Nadesłał: o. St. Płaszewski

Więcej

Wizyta premiera w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki i Młodzieży w Warszawie

13 maja Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki i Młodzieży w Warszawie. Później Premier złożył wizytę na budowie Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. o. O. Kopczyńskiego w Warszawie i spotkał się z dyrekcją szkoły, nauczycielami, rodzicami oraz osobami, które są odpowiedzialne za budowę.
Nadesłała: Kamila Gregorek

Więcej

75 lecie pierwszych objawień NM Panny i Pana Jezusa na warszawskich Siekierkach

3 maja minęło 75 lat  od czasu, gdy 12 letniej Władzi na warszawskich Siekierkach w czasie niemieckiej okupacji po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Sumie odpustowej w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w parafii na Siekierkach przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp. Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. W koncelebrze uczestniczyli: o. Józef Matras SP - prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, pijarzy, marianie, franciszkanie oraz kapłani Dekanatu Wilanowskiego.
Msza święta równocześnie kończyła 3 dniowy Pijarski Synod Młodych.
Więcej

W Warszawie zakończył się Pijarski Synod Młodych

W Warszawie zakończył się Pijarski Synod Młodych. W spotkaniu, które miało miejsce na warszawskich Siekierkach, w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycieli Młodzieży i ośrodku rekolekcyjnym Betelejem w Warszawie Sulejówku, udział wzięło 90 uczestników. 

Więcej

Radośnie u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach

Niedziela Gaudete, tj. trzecia niedziela adwentu była niezwykle radosna w pijarskiej parafii na Siekierkach. Na mszy świętej dla dzieci, o godz. 11.00   adwentowe pieśni pięknie śpiewał dziecięcy parafialny zespół chóralny "Piccolo Coro Calasanziano"  pod dyrekcją p. Małgorzaty Trzaskalik – Wyrwa.
Więcej