Parafialna Pielgrzymka Dziękczynna do Włoch

W dniach 22 września do 29 września parafianie z krakowskich Rakowic odbyli dziękczynną pielgrzymkę do Włoch.

Więcej

Poświęcenie czyli konsekracja pijarskiej świątyni w Krakowie Rakowicach

W niedzielę 16 września odbyła się uroczystość konsekracji pijarskiego kościoła w Krakowie - Rakowicach połączona z jubileuszem 70-lecia parafii. Aktu uroczystego poświęcenia dokonał JE ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie oraz pijarzy z różnych placówek Polskiej Prowincji Pijarów.

Więcej

Jubileusz 70-lecia parafii i konsekracja kościoła w Rakowicach

W niedzielę 16 września o godz. 17:00 odbędzie się uroczystość konsekracji kościoła w Rakowicach połączona z jubileuszem 70-lecia parafii. Pijarski kościół i parafia w Krakowie-Rakowicach wzięły początek od… szkoły. Oto ich historia.

Więcej

Ostatnie pożegnanie o. Antoniego Jelonka

Dnia 6 maja 2018 roku został odwołany przez Pana do wieczności o. Antoni Jelonek
Nasz współbrat, katecheta i duszpasterz w pijarskich placówkach w Krakowie, Bolszewie, Łapszach Niżnych, Łowiczu, a także wieloletni proboszcz w pijarskiej Parafii w Cieplicach (Jelenia Góra).

Msza św. pogrzebowa w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w pijarskim kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach, ul. Dzielskiego 1, dnia 8 maja br. (wtorek) o godz. 14.00, odprowadzenie ciała Zmarłego do grobowca zakonnego od bramy na Cmantarzu Rakowickim nastąpi o godz. 15.20

Więcej