Rekolekcje powołaniowe

Z okolic Szczecina, z Trójmiasta, Katowic, Częstochowy i Ropczyc przyjechali do naszego seminarium uczestnicy kolejnych Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych. Odbywały się one w  dniach 25-27 września i wzorem poprzednich turnusów przebiegały pod hasłem: Panie, naucz nas się modlić (Łk 11,1b). 

Rekolekcje powołaniowe

Wieczorną Eucharystią i wspólnym spotkaniem z o. Prowincjałem Mateuszem Pindelskim rozpoczęły się w miniony piątek, 28 sierpnia, kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe prowadzone przez o. Piotra Reckiego, Delegata o. Prowincjała ds. Powołań, w Krakowie. 

Rekolekcje powołaniowe II turnus

Wieczorną Eucharystią sprawowaną 17 lipca w kościele parafialnym przy naszym Seminarium rozpoczęły się kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Hasłem rekolekcji były słowa zaczerpnięte z jedenastego rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza: Panie, naucz nas się modlić (Łk 11, 1).

Rekolekcje powołaniowe I turnus

Po czteromiesięcznej przerwie pijarskie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie znów zapełniło się rekolektantami. W dniach 13-16 lipca w rekolekcjach powołaniowych prowadzonych przez o. Piotra Reckiego, duszpasterza powołań, wzięło udział dziesięciu chłopaków. 

Rekolekcje powołaniowe

W ostatnim tygodniu nasze Seminarium znów tętniło życiem bardziej niż zwykle. W ostatnim czasie odbyły się dwie tury rekolekcji. Pierwsze z nich trwały w dniach 14 – 16 lutego, natomiast kolejne rozpoczęły się dzień później i zakończył się 21 lutego. 

Rekolekcje powołaniowe

W dniach 31 stycznia - 2 lutego odbyły się kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. W Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie zamieszkało na ten weekend ośmiu chłopaków. Tematem rekolekcji były słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: Panie, naucz nas się modlić (11, 1-13).

Rekolekcje powołaniowe w WSD

W ostatni weekend, 17-19 stycznia, mszą świętą w piątkowy wieczór rozpoczęły się w naszym Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów kolejne rekolekcje powołaniowe. Tym razem w murach naszego Domu gościmy trzynastu chłopaków - opowiada o. Piotr Recki, duszpasterz powołań. 

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

W miniony weekend, 29 listopada - 1 grudnia, odbyły się kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Tym razem siedmioro chłopaków z Poznania, Warszawy, Moszczenicy, Krakowa i okolic Starego Sącza, zostało zaproszonych do pijarskiego Seminarium w Krakowie. Myślą przewodnią rekolekcji były słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: ,,Panie, naucz nas się modlić” (Łk 11,1b).

Rekolekcje Powołaniowe dla chłopaków

Tomasz, Kacper, Krzysztof i Stanisław to kolejni młodzi, którzy zdecydowali się wziąć udział w Pijarskich Rekolekcjach Powołaniowych. Tym razem odbyły się w dniach 15-17 listopada 2019 r. w pijarskim nowicjacie w Rzeszowie. Poprowadził je o. Piotr Recki.

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

W dniach 25 - 27 października 2019 r. w naszym seminarium w Krakowie odbywały się kolejne w tym roku Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Tym razem gościliśmy dziewięciu młodych. Przyjechali z różnych regionów Polski: Kacper z Koszalina, Mateusz i Gabriel ze Słupska, Mateusz z Warszawy, Jakub ze Skawiny, Michał z Przemyśla, Mateusz z Nowego Sącza oraz Mateusz i Bartłomiej z okolic Zakopanego.

Materiały Prowincji