Powołanie

1. W ciągu całego roku organizujemy spotkania, dni skupienia i rekolekcje. Wygląda to tak:

• w jesieni - Jesienne Dni Skupienia

• w czasie ferii zimowych: Pijarskie Dni Skupienia

• na wiosnę - Wiosenne Dni Skupienia

• w czasie wakacji: Pijarskie Wakacje z Bogiem


2. W ciągu roku możesz także włączyć się w życie wspólnoty seminaryjnej lub nowicjackiej - to takie rekolekcje prywatne. Kontakt i uzgodnienie terminów - pod adresem Duszpasterstwa.


3. Portal mojepowolanie.pl zrodził się z potrzeby pomocy każdemu, kto czuje się niepewnie, myśląc o przyszłości.

Zdajemy sobie sprawę, że Pan za każdym razem powołuje inaczej. Każdy z nas ma swoją historię życia, a ta jest tak bardzo związana z powołaniem. Jednak jesteśmy przekonani, że istnieją środki pomocne w rozeznawaniu i potwierdzeniu Bożego wezwania. Trzy główne działy portalu: „Czego szukać?”, „Jak znaleźć?”, „Co wybrać?” zawierają treści, które pomogą przeżyć okres niepewności i ufamy, że pozwolą znaleźć odpowiedzi na liczne pytania, jakie mogą się zrodzić w procesie rozeznawania powołania.

Kontakt osobisty jest ważny. „Moje powołanie” nie jest tylko stroną prezentującą treści. Jest miejscem, w którym może dokonać się spotkanie między czytelnikiem a kapłanem, osobą świecką czy siostrą zakonną bądź zakonnikiem. 


4. Szukasz Powołania? Zajrzyj do nas! www.e-espe.pl

Jedno jest pewne: masz powołanie. A my pomożemy Ci dowiedzieć się, jakie. U nas znajdziesz pomoc w drodze rozeznawania, do czego Bóg Cię powołuje: do małżeństwa, kapłaństwa, życia zakonnego, pozostania singlem…

Darmowy miesięcznik eSPe – szukającym powołania, to czasopismo przeznaczone dla młodzieży. w każdym numerze m.in.: temat przewodni (znaki powołania, grzech a powołania, lęk przed powołaniem, chrześcijański singiel), wywiad, świadectwa, propozycje medytacji biblijnych, rozważania o powołaniu w świetle Biblii, teksty świętych o powołaniu. Nasi autorzy (duchowni, świeccy, osoby zakonne) to specjaliści z różnych dziedzin – teologii, duchowości, psychologii. Wejdź na stronę E-ESPE.PL i ściągnij plik z gazetą.


5. Jeśli chcesz, możesz otrzymać szczegółowe informacje o naszym posłannictwie, duchowości, historii, założycielu. Możesz też napisać list o swoich problemach, o wątpliwościach, kłopotach.


Kontakt:
ul. Dzielskiego 1, 31-465 Kraków,
603 723 464
powolania@pijarzy.pl