Zmarł o. Jerzy Góral SP

Zmarł o. Jerzy Góral SP

12 maja zmarł w Jeleniej Górze o. Jerzy Góral od Matki Bożej Szkół Pobożnych. Miał 66 lat, a 40 z nich przeżył jako pijar. Pracował jako katecheta i duszpasterz w pijarskich parafiach na terenie Polski i Białorusi.
Polecajmy Zmarłego Miłosierdziu Bożemu!

Jerzy Góral od MB Szkół Pobożnych, urodził się 22 maja 1953 r. w Strzelinie. Po maturze odpowiedział na głos powołania do kapłaństwa, wstępując do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. W roku 1978 rozpoczął nowicjat pijarski w Krakowie i 13 września 1979 roku złożył pierwsze śluby zakonne. Po trzech latach złożył śluby uroczyste, a 23 kwietnia 1983 roku przyjął święcenia kapłańskie.
Pracował w pijarskich parafiach w Krakowie-Rakowicach, w Cieplicach (trzykrotnie) i w Bolszewie oraz w Domu Łowickim jako wikariusz parafialny, katecheta, opiekun grup oazowych i spowiednik sióstr. We wspólnotach pijarskich pełnił funkcję przełożonego, wicerektora i ekonoma.  W latach 1995-1999 pracował w pijarskiej parafii w Lidzie na Białorusi, gdzie był również przełożonym wspólnoty. 
3 kwietnia doznał wylewu i został przewieziony do szpitala w Jeleniej Górze. Tam otrzymał sakrament namaszczenia chorych i pozostał aż do śmierci. Chrystus Dobry Pasterz wezwał go do siebie w niedzielę 12 maja.