Zakończenie roku katechetycznego scholki i ministrantów w Łowiczu

20.06 w lasku miejskim w Łowiczu odbyło się ognisko podsumowujące kończący się rok katechetyczny dla dzieci ze scholki i ministrantów działających przy Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu.

Więcej

Wiedeń oczami nagrodzonych animatorów i scholi

W naszej szkole już po raz drugi uczniowie pojechali na wycieczkę do Wiednia w nagrodę. Pan Dyrektor co roku wybiera grupę uczniów zaangażowanych w życie szkoły.

Więcej

Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia z Łowicza do Rybna

W sobotę 09.06 po raz pierwszy odbyła się Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia z Łowicza do Rybna. Celem pielgrzymki była kaplica wspólnoty Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia - miejsce, gdzie można odczuć moc Bożego Błogosławieństwa i pokoju.

Więcej

Marsz dla Życia i Rodziny - Łowicz 2018

W niedzielę 27.05 odbył się Marsz dla życia i rodziny. W organizację Marszu włączyła się społeczność Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. O godz. 12.30 odbyła się w pijarskim kościele Eucharystia, której przewodniczył J. E. ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba. Biskup ordynariusz wygłosił też kazanie.

Więcej

Święto Szkoły w Maurzycach

24.05.2018 wspólnota szkół pijarskich udała się do skansenu w Maurzycach, gdzie jak co roku obchodziła święto szkoły. Uczniowie młodszych klas udali się tam autokarami, natomiast od czwartej klasy Szkoły Podstawowej do drugiej Liceum dotarli tam na rowerach. Łącznie w święcie szkoły uczestniczyło ponad 600 osób, w tym uczniów, nauczycieli i rodziców.

Więcej

Uroczystość rocznicy I Komunii Św. w Łowiczu

20.05.2018 r. w naszym kościele pijarskim w Łowiczu miała miejsce uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Przystąpiło do niej 26 dzieci z dwóch klas czwartych.

Więcej

Pielgrzymka do Medjugorje

W dniach 27.04 - 03.05 odbyła się pielgrzymka pracowników Szkół Pijarskich Królowej Pokoju w Łowiczu do Medjugorje. W pielgrzymce wzięli udział także członkowie odnowy w Duchu Św. KANA działającej przy pijarskim kościele.

Więcej

IV Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich

W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Łowiczu po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich. W tym roku tematem przewodnim była postać nowego świętego pijara o. Faustyna Miguez.
W tegorocznym Przeglądzie uczestniczyło 350 osób. Do Łowicza przyjechały grupy z różnych zakątków Polski: Z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry-Cieplic, Bolesławca, Krakowa (z dwóch parafii), z Rzeszowa, Katowic oraz uczestniczyła miejscowa schola dziecięca Królowej Pokoju. Ta różnorodność stworzyła wspaniały, radosny klimat w czasie przeglądu.
Więcej

Sukcesy olimpijskie licealistów z Łowicza

Dobrym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy, a przy okazji poszerzenie jej, jest udział w olimpiadach przedmiotowych. Z naszego pijarskiego liceum do zawodów stanęło wielu uczniów, a z tej listy 15 dotarło do etapów okręgowych.

Więcej

Promocja lektorska w Łowiczu

Z okazji pierwszego czwartku miesiąca wspólnota Służby Liturgicznej przy naszym pijarskim kościele w Łowiczu i ich rodzice spotkali się przy ołtarzu by oddać cześć Panu. Przy tej okazji odbyła się także promocja lektorska czterech ministrantów na lektorów. Po czteromiesięcznym przygotowaniu oraz zdanym egzaminie kandydaci na lektorów przyjęli błogosławieństwo do czytania słowa Bożego w kościele. W przygotowaniu lektorów wziął udział także p. Krzysztof Miklas. Nowym lektorom gratulujemy...

Więcej

Refleksja wielkopostna

W ostatnim dniu zajęć szkolnych przed świętami Wielkanocnymi wspólnota naszych pijarskich szkół Królowej Pokoju: uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły spotkali się na sali gimnastycznej na refleksji wielkopostnej.
Więcej