Pielgrzymka do Kalkuty

Pielgrzymka do Kalkuty

Grupą osób z pijarskich parafii: Bolszewo (Bartłomiej), Kraków-Rakowice (Weronika i Dorota), Kraków-Wieczysta (Halina i Paulina), Rzeszów (Ewa i Weronik) wraz z o. Dariuszem Bakalarzem SP, Beatą, Dorotą i Tomkiem przebywają od 17 lipca do 1 sierpnia w Kalkucie. 

Tutaj poznaliśmy s. Ines pochodząca z Polski, będącą siostrą Misjonarką Miłości, która wprowadziła nas w charyzmat zgromadzenia oraz opowiedziała o kontrastach i życiu mieszkańców Kalkuty.
W ramach wolontariatu pomagamy w Domach prowadzonych przez Siostry Misjonarki Miłości (zgromadzenie założone przez św. Matkę Teresę z Kalkuty): Nirmal Hriday (dom dla umierających), Daya Dan (dom dla dzieci niepełnosprawnych) i Prem Dan (dom dla osób dorosłych chorych psychicznie).
Każdego dnia o godzinie 6.00 wraz z siostrami i innymi wolontariuszami uczestniczymy we mszy świętej, śniadaniu i modlitwie, po której udajemy się do chorych. Dzieląc się radością, towarzyszymy i pomagamy im oraz zajmujemy się pracami gospodarczymi. Wieczorem mamy możliwość uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu.
W swoim gronie dzielimy się refleksją na temat wylosowanego cytatu ze słowami św. Matki Teresy oraz przeżytego dnia.
25 lipca uczestniczyliśmy w Dniu Wolontariusza podczas którego tańczyliśmy poloneza, prezentowaliśmy zakon pijarów i Stowarzyszenie Parafiada, a ochotnicy z różnych państw mieli możliwość wypowiedzenia wybranych słów w języku polskim, np.: Szczęść Boże, Gietrzwałd, 333, itp.
W czasie wolnym spacerujemy, poznajemy i doświadczamy bogactwa, kontrastów oraz różnorodności kultury Indii i oblicza Kalkuty.
Pamiętamy o Was w modlitwie. Pozdrawiamy!
Wolontariusze