23. Międzynarodowe Targi Książki

23. Międzynarodowe Targi Książki

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zgromadziły ok. 680 tysięcy czytelników, ponad 800 autorów i 572 wydawców, w tym Wydawnictwo eSPe, które działa przy Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Tegorocznym hasłem Targów były słowa Carlosa Ruiza Zafona: Czytać to bardziej żyć.

Wydawnictwo eSPe prezentuje szeroką ofertę książek, które można poznać na trzech obszarach. Pierwszym z nich jest temat wychowania dzieci i młodzieży, które jest ściśle połączone z charyzmatem pijarów. Są to książki skierowane nie tylko do nauczycieli, wychowawców, pedagogów, ale także do rodziców. Drugim obszarem jest wszystko, co związane jest z modlitwą, duchowością i pomaga nam w wzroście duchowym – opowiadał Grzegorz Skałki z Wydawnictwa eSPe. Książki o tej tematyce, znajdujące się w ofercie, pomogą w rozwoju tej duchowości, aby cały czas w niej wzrastać. Czytelnik znajdzie u nas na przykład wszystkie rzeczy, które są pomocne w osobistej modlitwie, rozumieniu Pisma Świętego, Słowa Bożego – kontynuował Grzegorz Skałka. Aby żyć na co dzień w sposób świadomy jako chrześcijanin i katolik. Trzecim działem, jakim zajmuje się Wydawnictwo są tematy związane z charyzmatami. Książki z tej dziedziny pozwolą nam być otwartymi na świat, na odważną posługę w Kościele.

Podczas dwóch dni na stoisku Wydawnictwa eSPe odbyły się spotkania z autorami książek. Pierwszego dnia na odwiedzających czekali ks. Krzysztof Porosło, Sylwia Kubik, Katarzyna Targosz i Anna Kaik. Ostatnia z nich to autorka książki "Tylko do końca życia". W naszym wywiadzie opowiada skąd pomysł na napisanie kolejnej książki, która jest jej pierwszą powieścią, dlaczego jej bohaterkami są trzy kobiety mieszkające w Krakowie oraz do kogo jest zaadresowana książka.


Drugiego, a zarazem ostatniego dnia odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Zielińskim, charyzmatykiem, który jednocześnie jest liderem Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” działającym przy parafii w Skierniewicach. Opowiedział na nim, o tym jak wygląda jego codzienne życie, jak jest postrzegany przez innych. Spotkanie poprowadził Marcin Jakimowicz, który jest redaktorem „Gościa Niedzielnego”, a prywatnie dobrym przyjacielem Marcina Zielińskiego. Książka napisana w formie wywiadu, w którym możemy znaleźć ciekawie poprowadzoną rozmowę.

Marcin Zieliński odpowiedział nam również na pytanie, jak możemy odczytywać swoje powołanie, które jest zgodne z wolą Bożą oraz jak rozumieć tegoroczne hasło, jakie przeżywamy w rodzinie kalasantyńskiej: Jezus żyje, żyj i Ty!


Drugim gościem odwiedzającym stanowisko Wydawnictwa był Lech Mucha – chirurg, który napisał książkę pod tytułem: "Chirurdzy". Opowiada ona o historiach, z którymi spotkał się, przeżył sam autor. W naszym wywiadzie odpowiadał na pytanie, jak postrzega swój zawód, czy jak jest odbierany w środowisku medycznym przez kolegów znajomych, jako osoba wierząca.


Międzynarodowe Targi Książki są niewątpliwie okazją do spotkań z autorami ulubionych książek, czy zapoznaniem się z propozycjami poszczególnych wydawnictw. Cieszymy się, że w naszej Prowincji funkcjonuje wydawnictwo, które stara się wspierać wychowanie dzieci i młodzieży, rozwój duchowy czy proponuje pozycje, które pozwolą w jeszcze pełniejszy sposób na uczestniczenie w życiu Kościoła.

Zachęcamy, aby zapoznać się z ofertą jaką proponuje Wydawnictwo eSPe na stronie: www.boskieksiążki.pl, na której można znaleźć najnowsze pozycje, zapowiedzi oraz dotychczas wydane książki.