Wydawnictwo eSPe poleca...

Wydawnictwo eSPe poleca...

Charyzmat Zakonu Pijarów - Pobożność i nauka stał się również hasłem Wydawnictwa eSPe. Podążając za nim, w ofercie Wydawnictwa znajdziemy pozycje skierowane między innymi do rodziców mówiące o świadomym i mądrym wychowaniu dzieci i młodzieży. 

W tym szczególnym czasie, chcemy zachęcić do zapoznania się z książkami dostępnymi na portalu boskieksiążki.pl, które będą wsparciem w chrześcijańskim wychowywaniu dzieci.

Wychowując dzieci, pragniemy przekazać im także naszą wiarę oraz zapewnić im życiowy sukces i szczęście. Bogna Białecka i Beata Nadolna przygotowały poradnik dla rodziców Miłość i autorytet. Jak wychować dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami. Dowiemy się w nim m.in. jak uczyć dzieci szacunku, budować wiarę dziecka, wyznaczać granice, zapobiegać ryzykownym zachowaniom dzieci w Internecie czy samowychowywać siebie jako rodzica. Wszystkie te zasady oparte są na chrześcijańskim wychowaniu. Ponadto w książce znajdziemy praktyczne porady dotyczące zagrożeń, które mogą spotkać dzieci czy krytyczną analizę idei wychowawczych, z którymi możemy obecnie spotkać się w przestrzeni społecznej.


Z pomocą w trudniejszych sytuacjach, które mogą napotkać rodzice, jakimi może być bunt, wśród dzieci w każdym wieku przychodzi Ellen Schuknecht i jej książka Kochaj i stawiaj granice. Jak połączyć dyscyplinę i miłość w wychowaniu. Dzięki zaprezentowanym w poradniku wskazówkom, rodzice będą mogli za pomocą rozmowy nauczyć swoje dziecko m.in. nawiązywania dobrych i rozwijających relacji z rówieśnikami, szacunku dla seksualności, radzenia sobie z trudnymi emocjami czy opanowywania gniewu. Dzięki połączeniu dyscypliny i miłości pokażemy, że można kochać i wyznaczać granice, nie rezygnując z wyrozumiałości i czułości.


Ks. Marek Dziewiecki kieruje swoją książkę do rodziców, wychowawców, opiekunów, którzy pragną wychować chłopców na dojrzałych duchowo mężczyzn, którzy będą potrafili realistycznie myśleć, solidnie pracować i odpowiedzialnie kochać. Od urwisa do bohatera. Wychowanie duchowe, moralne i religijne chłopców to książka, w której znajdziemy metody pozwalające ukształtować prawdziwe wartości. Dzięki niej poznamy wiedzę potrzebną do formowania dojrzałych postaw wśród chłopców, którzy mogą niekiedy sprawiać większe problemy wychowawcze aniżeli dziewczynki.


Jan Paweł II szczególną uwagę zwracał  na wspólną modlitwę w rodzinie, mówił, że społeczeństwo potrzebuje "szkół modlitwy". Z pomocą wprowadzenia tej praktyko do naszych rodzin przychodzi Grace Mazza Urbanski, która w swojej książce Modlitwa w rodzinie. Siedem prostych sposobów jak modlić się z dziećmi. Każda z przedstawionych w publikacji metod opiera się na tradycji chrześcijańskiej i doświadczeniu świętych. Autorka proponuje m. in. modlitwę w ciszy na wzór Pana Jezusa, ofiarowanie małych rzeczy w intencji innych zgodnie z zaleceniami Teresy z Lisieux czy wspólne "oglądanie filmu" z minionego dnia w towarzystwie Pana Boga. Książka zawiera również wiele wskazówek, jak pomóc dziecku wejść w życie duchowe, aby mogło odkryć piękno wspólnej modlitwy. Każda z proponowanych metod została sprawdzona przez autorkę i jej rodzinę, dlatego też w publikacji znajdziemy wiele osobistych historii pełnych humoru, które mogą stać się inspiracją.


MK