20 lat Wydawnictwa eSPe

20 lat Wydawnictwa eSPe

W tym roku swój jubileusz 20 lat istnienia obchodzi Wydawnictwo eSPe, które zostało założone przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów we wrześniu 2000 r. Jego początki sięgają jednak 1988 r., kiedy uformowało się w oparciu o redakcję Kwartalnika Katolickiego eSPe.

Sama nazwa Wydawnictwa pochodzi od łacińskich słów, a oznaczają one Zakon Pijarów – Scholarum Piarum, które zapisywane są w skrócie – SP. Dlatego też w swoich działaniach Wydawnictwo kieruje się hasłem Zakonu – Pietas et Litterae – Pobożność i nauka. Jego założycielem był o. Józef Tarnawski, który przez pierwsze lata rozwijał działalność. Od 10 lat dyrektorem Wydawnictwa jest dr Mariusz Czaja. 

Oferta, jaką możemy znaleźć w Wydawnictwie zmieniała się na przestrzeni lat, poszerzała się względem potrzeb odbiorców. Książki, które możemy znaleźć obecnie w ofercie są skierowane do szerokiego grona odbiorców, poczynając od propozycji dla najmłodszych i młodzieży, o których szczególnie troszczył się założyciel Zakonu – św. Józef Kalasancjusz. Pozwalają im one nie tylko odkrywać siebie, ale także relację z Bogiem, kształtować ją, czy rozeznawać powołanie życiowe, szczególnie do kapłaństwa i życia zakonnego. W ofercie Wydawnictwa znajdziemy liczne pomoce katechetyczne i dydaktyczne oparte na bajkach, rebusach, zagadkach inspirowanych Starym Testamentem, które mogą być również wykorzystywane przez rodziców. Ludzie młodzi mogą skorzystać z publikacji poświęconych przeżywaniu miłości, umacnianiu w wierze, duchowości chrześcijańskiej, narzeczeństwu i małżeństwie. Rodzice znajdą książki, które będą pomocą w wychowywaniu młodego pokolenia, pozwolą rozwijać duchowo we wszystkich etapach dorastania ich dzieci. Dorośli czytelnicy znajdą w szeroki wybór publikacji służących kształtowaniu wiary i głębszemu zrozumieniu misteriów chrześcijaństwa oraz praktykowaniu modlitwy, a także bestsellerowe poradniki pomagające stawiać czoła codziennym problemom i inspirujące do rozwijania własnego potencjału. 

Zakres tematyczny książek, które można znaleźć jest nieustannie poszerzany o nowe, ciekawe tematy. Każdy znajdzie coś dla siebie! Szczegółową ofertę Wydawnictwa można znaleźć na stronie boskieksiazki.pl.


MK