Zmarł ks. Rafał Buchinger

Zmarł ks. Rafał Buchinger

25 października 2020 r. zmarł ks. Rafał Buchinger, kapłan z Archidiecezji Krakowskiej, który z Zakonem Pijarów związany jest Dyplomem Współbraterstwa i w ten sposób uczestniczy w jego dobrach duchowych. Niech, jak mawiał, Jezus, nasz Boski Brat przyjmie go do domu Ojca!

Ks. Rafał Buchinger dla wielu pijarów był kierownikiem duchowym i spowiednikiem, wielu będzie pamiętać jego rekolekcyjne nauczania. Pan Bóg postawił go na naszej drodze jako przykład pogodnego i życzliwego człowieka, jako wzór pełnego poświęceń i oddania życia kapłańskiego, jako świadka żywej wiary w Bożą obecność w Piśmie Świętym, które czytając ciągle sam zgłębiał, zgłębiając tłumaczył je innym, a tłumacząc sam nim żył.

W środę, 28 października na Mszę św. żałobną do kościoła św. Marka Ewangelisty w Krakowie na godzinę 9.00 zaproszeni są do koncelebry kapłani. Pozostali wierni zaproszeni są na Mszę św. o godz. 10.30, której przewodniczył będzie bp Damian Muskus. W czwartek, 29 października w Bystrej Krakowskiej k. Bielska Białej w kościele pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa Msze św. będę sprawowane o godz. 9.30, 11.00 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 13. 00 odprawione zostaną obrzędy ostatniego pożegnania na tamtejszym cmentarzu.