Tydzień, który zmienił świat

Tydzień, który zmienił świat

Wydawnictwo eSPe przygotowało projekt: Tydzień, który zmienił świat. Strefa rodzinnej mocy na Wielki Tydzień. Pozwoli on stworzyć przestrzeń, która pomoże zbudować wypełniony wiarą, nadzieją i miłością domowy Kościół na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne. 

Tydzień, który zmienił świat. Strefa rodzinnej mocy na Wielki Tydzień to materiały do codziennej refleksji, pomysły na głębokie przeżycie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego w gronie rodziny, a także ciekawe aktywności dla dzieci.

Każdego dnia Wielkiego Tygodnia, począwszy od Niedzieli Palmowej, przy pomocy Oli, Piotrka i ich rodziców poznamy kolejne supermoce, dzięki którym każdy z nas może osiągnąć WielkąMoc, a więc zmartwychwstanie. Jakie to moce? Moc postu, moc modlitwy, moc jałmużny, moc sakramentów, moc cierpienia, moc liturgii, moc uwielbienia.

Każdą z nich poznamy dzięki kartom pracy, które zawierają ciekawe zadania praktyczne dla dzieci, dialogi mamy z Olą i Piotrkiem oraz rozważania dla dorosłych. Materiały przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat, a szczególnie dla tych przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci mogą pracować z rodzicami lub samodzielnie.

Karty pracy można znaleźć na stronie: boskieksiazki.pl.

Dodatkowo, biorąc udział w projekcie, można wziąć udział w konkursie. W Księdze WielkiejMocy, przygotowywanej w czasie Wielkiego Tygodnia dzieci będą gromadziły osiem boskich super mocy. Po wykonaniu codziennych zadań, należy przesłać zdjęcie wypełnionej Księgi WielkiejMocy na adres:  konkurs@espe.pl. Spośród przesłanych materiałów zostaną rozlosowane nagrody książkowe. Zdjęcia można wysyłać do niedzieli 11 kwietnia 2021 r.  

Dodatkowo cyklowi będą towarzyszyć nagrania o. Jacka Wolana na każdy dzień Wielkiego Tygodnia, które można znaleźć na TikToku.

Zapraszamy serdecznie!

MK